به گزارش ال‌بی‌‎سی، اتحادیه اروپا و لندن روز پنجشنبه نشستی فوق العاده برای تغییر و تعدیل برخی از مفاد توافق برگزیت برگزار می‎کنند.

پیشتر «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس گفته بود که این توافق پیامدهای ناخواسته‌ای دارد و باید اصلاح شود که البته این اظهارت جانسون خشم نمایندگان سیاستمداران اتحادیه اروپا را برانگیخته است.

«داسیان کیولوس» رئیس فراکسیون لیبرال‌ها در پارلمان اروپا در واکنش به درخواست لندن برای تعدیل توافق منعقد شده بین انگلیس و اتحادیه اروپا گفته که انگلیس تحت رهبری جانسون در آستانه از دست دادن اعتبار بین المللی خود است؛ چراکه توافق برگزیت امضا شده است و باید به آن احترام گذاشته شود.

برخی منتقدان و ناظران هم این مواضع لندن را اقدامی با انگیزه های سیاست داخلی ارزیابی کرده اند چرا که جانسون به دلیل شرایط کرونایی بد کشورش تحت فشار بالایی قرار دارد.

توافق برگزیت یک قرارداد معتبر بین‌المللی است که کلیه شرایط خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را تنظیم می کند. این توافق در سال 2019 مورد مذاکره قرار گرفته و قبل از وقوع برگزیت در اواخر ژانویه تصویب شد. اتحادیه اروپا بر پایبندی انگلیس به این توافق تاکید دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند