حبیب الله طاهرخانی بیان کرد: در مجموعه شهرهای جدید احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن برنامه ریزی شده که در سه قالب  مشارکت با بخش خصوصی،  تفاهم نامه با دستگاههای دولتی و ثبت نام از متقاضیان انجام می شود.

وی افزود: بیشترین پیشرفت را در واحدهای مشارکتی داشتیم که تاکنون احداث ۳۷ هزار واحد قطعی شده و ۱۸ هزار واحد انعقاد قرارداد صورت گرفته و آغاز شده است.

طاهرخانی، قالب دیگر دارای پشتوانه مالی مناسب را تفاهم‌نامه با دستگاه‌های دولتی دانست و گفت: تفاهم‌نامه با بنیاد شهید و ایثارگران، آموزش و پرورش و نیروهای مسلح از جمله این برنامه ها است که خوشبختانه منابع مالی مناسبی نیز برای آن در نظر گرفته شده است. به طور مثال تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی ایثارگران با نرخ سود ۴ درصد که به منظور ساخت ۱۲ هزار واحد پرداخت می شود می تواند کمک خوبی برای احداث مسکن ایثارگران عزیز باشد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید همچنین درباره احداث مسکن برای کارکنان وزارت دفاع تصریح کرد:  تسهیلات حکمت کارکنان ارتش به پروژه اقدام ملی متصل می شود. از سوی دیگر تعاونیهای ساخت مسکن وزارت دفاع بازوی قوی برای اجرای پروژه است. در این قالب نیز احداث ۴۰ هزار واحد در شهرهای جدید برنامه‌ریزی شده که ما زمین و پروانه در اختیار وزارت دفاع قرار می‌دهیم و آنها افراد واجد شرایط را معرفی می‌کنند.

وی اظهار کرد:  برنامه ساخت ۴۰ هزار واحد برای کارکنان آموزش و پرورش نیز در دستور کار قرار دارد. در این بخش به هر واحد ۷۰ میلیون تومان تسهیلات اختصاص می یابد و شرکت عمران،  تامین زمین، پروانه ساخت و اجرای پروژه را بر عهده دارد.

طاهرخانی با اشاره به متقاضیان ثبت نام شده اظهار کرد: این نوع از قرارداد پروژه اقدام ملی وابستگی زیادی به آورده متقاضیان دارد که  در شهرهای جدید تاکنون ۱۲ هزار و ۵۴۷ نفر افتتاح حساب و ۵۷۷۹ نفر واریز وجه داشته‌اند.  در بین ۱۸ شهر جدید که طرح اقدام ملی مسکن  در آن تعریف شده بیشترین افتتاح حساب از سوی متقاضیان به ترتیب مربوط به شهر جدید صدرا با ۱۹۵۵ فقره، سهند با ۱۶۶۳ فقره و هشتگرد با ۱۴۸۲ فقره بوده است.  از متقاضیان درخواست می کنیم برای پیشبرد روند ساخت واحدها نسبت به واریز به موقع آورده خود اهتمام داشته باشند.

این مطلب برایم مفید است
59 نفر این پست را پسندیده اند