بنابر اعلام خبرگزاری فرانسه، ۹ شرکت سازنده واکسن کرونا روز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کردند که "ما شرکت‌های داروساز می‌خواهیم تعهد مداوم خود را در زمینه تولید و آزمایش واکسن‌های بالقوه ویروس کرونا مطابق با استانداردهای اخلاقی و اصول علمی سالم اعلام کنیم. 

بیانیه مذکور توسط ۹ شرکت داروساز از جمله (by AstraZeneca, BioNTech, GlaxoSmithKline, Johnson & Johnson, Merck, Moderna, Novavax, Pfizer and Sanofi) امضاء شده است. 

براساس بیانیه شرکت‌های داروساز، درخواست مجوز اضطراری برای واکسن کرونا تنها بعد از انجام مطالعات ایمن و شفاف که براساس تایید مقامات نظارتی صورت گرفته است انجام خواهد شد. 

بیانیه ۹ شرکت سازنده واکسن کرونا در اطمینان بخشیدن به مردم در مورد تایید بهداشتی این واکسن در حالی مطرح می‌شود که به تازگی فشار دولت ترامپ بر مقامات بهداشتی آمریکا برای تسریع در ساخت واکسن کرونا پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲ افزایش یافته است. 

شبکه سی ان ان روز جمعه گذشته گزارش داد که دونالد ترامپ با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ مقامات بهداشتی دولت را تحت فشار قرار داده تا هر چه زودتر با ساخت واکسن کرونا پیروزی وی در انتخابات را تضمین کنند. 

ترامپ رییس جمهوری آمریکا که از محبوبیت پایینی در نظرسنجی‌ها و با چالش‌های اقتصادی فراوانی در دوران کرونا روبرو است، برای فرار از این چالش‌ها و بالابردن شانس پیروزی خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ فشار خود بر مقامات سازمان غذا و داروی را افزایش داده تا بتواند از طریق واکسن کرونا انتخاب مجدد خود در انتخابات را تضمین کند. 

براساس این گزارش، ترامپ در جلسات عمومی و خصوصی تلاش کرده تا خبرهای خوبی از طرف مقامات بهداشتی آمریکا در مورد مقابله با ویروس مکرونا منتشر شود. 

ترامپ همچنین اصرار دارد که حتی نتایجی که از نظر کارشناسان بهداشتی آمریکا جزئی تلقی می‌شود، به بیانیه‌های اصلی تبدیل شوند که وی بتواند به آنان استناد کند. 

در راستای فشارهای ترامپ، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها پنجشنبه گذشته طی بیانیه‌ای به مقامات بهداشتی ایالت‌ها اعلام کرد، برای دریافت واکسن کرونا در ماه نوامبر آماده باشند. 

براساس بیانیه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، مقامات بهداشتی همه ۵۰ ایالت و پنج شهر بزرگ آماده توزیع واکسن کرونا به کارکنان بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی و سایر گروه‌های پر خطر در اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر (نهم آبان تا ۱۰ آبان) باشند. 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند