عبدالامیر المیاحی، نماینده بصره در پارلمان عراق به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: دولت وظیفه دارد برای اعمال اراده و نشان دادن جایگاه خود دست به عملیات‌هایی نظیر عملیات اخیر بصره و بغداد بزند زیرا ضعف امنیتی اخیرا باعث شد تجاوزات نظیر ترورهای بی‌هدف و سرقت‌های مسلحانه علیه بی‌گناهان افزایش یابند.

میاحی افزود: عملیات اخیر در بصره پنج روز ادامه خواهد داشت و به رغم محدودیت‌هایی که شهروندان نظیر ازدحام  و صف‌های طولانی و غیره ایجاد می‌کنند اما نتایج امنیتی عظیمی تحقق خواهند یافت لذا از شهروندان می‌خواهیم صبر وتحمل پیشه کنند.

پیشتر فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق گفته بود، عملیات امنیتی در بصره و بغداد با هدف انحصار سلاح به دولت به نتایج مطلوبی دست یافته است.

سرتیپ «تحسین الخفاجی»، سخنگوی ستاد عملیات مشترک عراق گفت که این این عملیات به نتایج مهمی رسیده و تعدادی از افراد تحت پیگرد در آن بازداشت و شمار قابل توجهی سلاح در آن ضبط شده است.

او افزود که در این عملیات انواع سلاح اعم از سلاح‌های سبک و متوسط ضبط شده و افزود که این عملیات بخشی از زنجیره عملیات نیروهای امنیتی عراق برای تحمیل حاکمیت قانون است.

الخفاجی تأکید کرد که این عملیات در دو محور شمالی و جنوبی با حضور نیروهای پلیس بصره و نیروهای مرزبانی انجام شده است.

همزمان فرمانده منطقه چهارم بصره سرهنگ «خلف البدران»، تأکید کرد که عملیات امنیتی برای تعقیب متهمان ادامه دارد و تاکنون ۱۶ فرد تحت پیگرد در پرونده‌های قتل و مواد مخدر و تروریسم دستگیر شده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند