سردار حسین اشتری در جلسه شور ستادی که با حضور سردار محمد شیرازی؛ رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا، حجت‌الاسلام سیدعلیرضا ادیانی؛ رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی، جمعی از فرماندهان، معاونان و رؤسای پلیسهای تخصصی نیروی انتظامی در ستاد این نیرو برگزار شد، با بیان اینکه نیروی انتظامی همواره مطیع اوامر فرمانده معزز کل قوا است، اظهار کرد: همه سعی و تلاش کارکنان خدوم در این نیرو این است که به بهترین نحو منویات معظم له را اجرا و رضایت خاطر ایشان را فراهم کنند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه بحمدالله با همزبانی و همدلی که در این نیرو وجود دارد روز به روز شاهد موفقیتهای روزافزون در اجرای مأموریتها خواهیم بود، گفت: خدا را شاکریم که خدمتگزار مردم هستیم و ان‌شاءالله بتوانیم سرباز خوبی برای ولایت و خدمتگزار خوبی برای مردم میهن اسلامی باشیم.

وی با اشاره به اقدامات پلیس که در سال ۹۸ و پنج ماهه نخست امسال صورت گرفته، گفت: در آغاز سال ۹۸، دامنه سیل در بیشتر نقاط کشور فراگیر شد و نیروی انتظامی نخستین سازمانی بود که به دلیل آماده‌باش بودن در آن ایام توانست از همان دقایق اولیه حادثه به کمک مردم سیل‌زده بشتابد و امدادرسانی کند، عملیات بزرگی بود که به لطف الهی و هدایتهای داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با مدیریت و اقدامات مناسبی انجام شد.

این مقام ارشد انتظامی افزود: از دیگر مأموریتهای شاخص در سال ۹۸ می‌توان به کنگره عظیم اربعین حسینی (ع) اشاره کرد، در این مأموریت حدود ۳۰ هزار نفر در مرزهای چهارگانه مستقر شدند تا به خدمت‌رسانی به زائران ابا عبدالله الحسین (ع) بپردازند، واقعاً یکی از سالهایی بود که با نظم و امنیت خاصی این مراسم برگزار شد.

اشتری با اشاره به شهادت سپهبد "حاج قاسم سلیمانی" گفت: در مراسم باشکوه تشییع پیکر این مجاهد و فرمانده دلاور سپاه مسئولیت برقراری نظم و امنیت بر عهده نیروی انتظامی بود که البته تمام دستگاه‌ها کمک کردند و با نظم خاصی برگزار شد.

رئیس پلیس کشور با اشاره به محدودیتهای ایجاد شده در پی شیوع ویروس کرونا افزود: پلیس نشان داد که همواره در کنار مردم بوده و در همه صحنه ها یاریگر آنها است در این راستا نیروی انتظامی با تمام توان خود سعی کرد در خدمت مردم میهن اسلامی باشد و با استفاده از همه امکانات موجود در اجرای ابلاغیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا توانسته بدون تنش اقدامات لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه امسال با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا و محدودیتهایی که این موضوع ایجاد کرده، سالی استثنائی در برگزاری مراسم عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع) بود، گفت: به لطف الهی و هدایتهای داهیانه مقام معظم رهبری "مدظله العالی" مردم با رعایت پروتکلها و دستورات بهداشتی توانستند این مراسم را با نظم خاصی برگزار کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه درباره جذب و گزینش گامهای خوبی در نیروی انتظامی برداشته شده است، گفت: البته تا نقطه مطلوب فاصله داریم اما نسبت به قبل با توجه به فرآیند اصلاح، پیشرفت قابل توجه‌ای انجام شده است.

اشتری با اشاره به تدابیر فرمانده معظم کل قوا درباره هوشمندسازی پلیس، افزود: مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) فرموده‌اند: "باید در کارها برای پیشرفت بیشتر تحول ایجاد شود"؛ بنابراین لازم است که فرمایش گرانقدر معظم‌له را برای رسیدن به نقطه مطلوب در رأس تمام امور قرار دهیم که هوشمندسازی پلیس نیز یکی از اهداف مهم و مدنظر در سطح نیروی انتظامی است، باید فاز نخست هوشمندسازی پلیس را تا پایان سال ۱۴۰۰ به نتیجه مطلوب برسانیم.

فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه هوشمندسازی از اولویتهای نیروی انتظامی است، بیان کرد: اگر بتوانیم هوشمندسازی پلیس را به یک نقطه مطلوب برسانیم قطعاً تحولی عظیم نه تنها در نیروی انتظامی بلکه در کشور ایجاد خواهیم کرد.

وی متذکر شد: با همت تمام فرماندهان، مدیران و کارکنان در هوشمندسازی پلیس در نهایت باید به نقطه‌ای برسیم که سرعت، دقت و کیفیت خدمات‌رسانی به مردم افزایش یابد، این امر نیازمند ایجاد بسترهای لازم است بنابراین با انگیزه و برنامه‌ریزی اصولی و علمی باید همه در این مسیر قدم بردارند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند