در بیانیه بخش رسانه‌ای پارلمان عراق آمده است که محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق جلسه نخست چهارمین دوره پارلمان در سال سوم قانون‌گذاری و فصل نخست آن را با حضور ۱۶۹ نماینده افتتاح کرد.

یک منبع در ادامه اعلام کرد، رئیس پارلمان عراق نام نمایندگان حاضر در نشست امروز را در سایت رسمی پارلمان منتشر کرده است.

طبق بیانیه دفتر بشیر الحداد، معاون رئیس پارلمان، در دستور کار جلسه امروز، تکمیل و اصلاح قانون انتخابات پارلمانی قرار دارد.

در این میان، منبعی پارلمانی به پایگاه خبری بغداد الیوم گفت: کمیسیون حقوقی در نشستی غیرعلنی گزارش نهایی درخصوص پیوست‌های مربوط به حوزه‌های انتخاباتی متعدد در قانون انتخابات و پیش‌نویس قانون دادگاه فدرال را بررسی کرده است.

منبع مذکور افرود: شمار زیادی از کارمندان، روزنامه‌نگاران و محافظان امنیتی ریاست پارلمان به دلیل مشکوک بودن به ابتلای کرونا بعد از نصب دستگاه پزشکی در ورودی ساختمان از ورودشان به پارلمان ممانعت به عمل آمد.

قبل از آغاز این نشست، اقدامات مربوط به روند ورود به پارلمان، نصب دوربین‌های نظارتی در ورودی‌ها و اتخاذ تدابیر بهداشتی برای همه کارکنان و بازدیدکنندگان و همچنین آماده‌سازی سالن بزرگ برای برگزاری جلسه‌، با در نظر گرفتن ضوابط بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه اتخاذ شد.

همچنین طبق گزارش میدل ایست نیوز، دستورکار جلسه امروز پارلمان شامل بررسی گزارش کمیسیون حقوقی درباره حوزه‌های انتخاباتی، بررسی اولیه پیش‌نویس قانون اصلاح دادگاه فدرال، بررسی اولیه پیش‌نویس قانون هیئت دولت و وزارتخانه‌ها، بررسی گزارشی درباره پینشهاد اصلاح قانون دادستانی و بررسی پیشنهاد قانون معادل مدارک تحصیلی است.

رئیس پارلمان عراق در ادامه از موافقت هیئت رئیسه با حضور وزیر دارایی و برنامه‌ریزی در صحن پارلمان و پاسخگویی به برنامه اصلاحی دولت خبر داد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند