روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز به نقل از منابع آگاه اعلام کرد بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حالی که در اظهارات علنی خود بافروش تسلیحات پیشرفته آمریکایی به امارات مخالفت کرده است، اما در محافل خصوصی موافقت خود را با فروش این سلاح‌ها اعلام کرده است.

نیویورک‌تایمز نوشت نتانیاهو با توجه به تلاش‌های گسترده خود در زمینه عادی‌سازی روابط با امارات تصمیم گرفته با انجام معامله تسلیحاتی میان آمریکا و امارات مخالفت نکند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا حدود سه هفته پیش عادی‌سازی روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی را اعلام کرد، اما از رایزنی‌ها برای انجام معاملات تسلیحاتی میان واشنگتن-ابوظبی که در مسیری موازی در حال پیشرفت بود سخنی به میان نیاورد.

بعد از علنی شدن این رایزنی‌ها در روز‌های اخیر، بنیامین نتانیاهو بار‌ها گفت که به دولت ترامپ برای انجام معاملات تسلیحاتی با امارات چراغ سبز نداده است.

مقام‌های مورد استناد نیویورک‌تایمز گفته‌اند اظهارات علنی نتانیاهو صحت ندارند. به گفته این منابع، نتانیاهو بعد از دیدار هفته گذشته‌اش با مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا از ابراز علنی هر گونه گلایه درباره قصد آمریکا برای فروش سلاح به امارات خودداری کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند