یک وبسایت یمنی به نقل از منابع اطلاعاتی این کشور از کشته شدن «فهد بن ترکی» فرمانده نیروهای مشترک ائتلاف سعودی در یمن خبر داد.

وبگاه الخبرالیمنی در این باره نوشت که این فرمانده نظامی در جریان حمله موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به پایگاهی در شهر مأرب در مرکز یمن کشته شده است، اما دولت سعودی نه تنها کشته شدن وی را مخفی نگه داشته، بلکه در رسانه‌ها اعلام کرده که فهد بن ترکی به اتهام فساد برکنار شده است.

شاه سعودی روز سه شنبه طی فرمانی اعلام کرد که با پیشنهاد «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی مبنی بر تعیین «مطلق بن سالم بن مطلق الأزیمع» به عنوان فرمانده جدید نیروهای مشترک (ائتلاف عربی علیه یمن) موافقت کرده است.

الخبر الیمنی در ادامه به چندین مورد مشابه نیز اشاره کرد که دولت سعودی خبر کشته شدنشان را کتمان کرده است.

همچنین مدتی پیش سرلشکر «محمد بن احمد الشعلان» فرمانده نیروی هوایی پادشاهی سعودی نیز در یمن کشته شد، اما ریاض اعلام کرد که وی بر اثر حمله قلبی فوت کرده است.

«عبدالحمید المزینی» فرمانده ائتلاف سعودی در مأرب نیز در یمن کشته شده، اما دولت سعودی مدعی شده که او را برکنار کرده است. به خصوص اینکه در مراسم تودیع و معارفه، وی حاضر نشد.

به نوشته این وبسایت، ائتلاف سعودی بر خلاف ارتش و انصارالله یمن، تلاش دارد کشته شدن فرماندهان خود را کتمان کند، در حالیکه نیروهای صنعاء با افتخار شهادت فرماندهانشان را مخابره می‌کنند و برای آن‌ها مستند می‌سازد، اما نوع رفتار دولت ریاض با فرماندهانشان اهانت آمیز است.

 

این مطلب برایم مفید است
16 نفر این پست را پسندیده اند