انوشیروان محسنی بندپی عصر چهارشنبه در همایش تجلیل از کارآفرینان برتر استان تهران با بیان اینکه نرخ بیکاری استان امسال به ۸.۶ دهم درصد رسیده است اظهار داشت: با وجود شرایط بسیار سخت و پیچیده تحریم‌های ظالمانه و کرونا امسال استان تهران در کاهش نرخ بیکاری موفق عمل کرده است.

محسنی بندپی با بیان اینکه نرخ بیکاری در سال گذشته ۱۰.۱ دهم درصد بوده است گفت: کاهش ۲ درصدی بیکاری استان تهران حاصل تلاش‌ها و زحمات کار آفرینان است، لذا حمایت از آنان همواره در دستور کار بوده و اعلام می‌کنیم که پشتیبانی از تولید و تولید گران با شعار محقق نخواهد شد و باید به طور برنامه ریزی شده و مداوم این حمایت‌های صورت بگیرد.

استاندار تهران با اشاره به اینکه بیکاری، گرانی، آسیب‌های اجتماعی مواردی هستند که نیاز به توجه جدی دارند گفت: برای رفع این معضلات نیازمند کارهای علمی هستیم و نمی‌توانیم بدون برخورد علمی این موارد را کاهش دهیم و در این راستا باید از توانمند سازی به جای دادن یارانه بهره مند شوند که استانداری تهران از سال ۹۷ تاکنون به این موضوع ورود کرده است.

وی از راه اندازی ۶ پست ۶۳۲۰ برای تولید برق شهرک‌های صنعتی استان تهران خبر داد و عنوان داشت: واگذاری زمین شهرک‌های صنعتی شهریار آغاز و برای احداث شهرک صنعتی ملارد نیز زمین اختصاص یافته است

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند