بنابر اعلام خبرگزاری رویترز، وی با حضور آنلاین در مجمع اقتصادی اتریش افزود: امیدوارم شاهد احیای تلاش هایی در اروپای شرقی و مرکزی به سوی سایت های قوی و شفافگرایی دولت ها در آینده باشیم.

وی یادآور شد که این منطقه در برقراری نظم و انضباط مالی خوب عمل کرده است و اکثر کشورهای واقع در آن در موقعیت خوبی در مواجهه با بحران کرونا هستند.

در همین حال، دولت های اروپایی باید در مرحله نخست کمک رسانی، با دقت بیشتری حمایت های مالی داشته باشند و این حمایت ها را متوقف نکنند که توقف ناغافل آن می تواند میزان ورشکستی موسسات بازرگانی کوچک و متوسط در این منطقه را سه برابر کند.

همه‌گیری ویروس کرونا در کشورهای شرق اروپا پس از یک دوره کوتاه فروکش، دوباره اوج گرفته است.  با گذشت حدود هفت ماه از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا در جهان، دولت‌های اروپایی که با گام هایی لرزان در مسیر کاهش محدودیت‌ها قرار داشتند، با موج دوم بیماری کووید - ۱۹ روبه رو شده اند.

در حالی که اروپا با سپری کردن سه ماه دشوار از شرایط قرنطینه اجباری و اعمال محدودیت‌های شدید برای مهار این بیماری همه‌گیر، قصد داشت کم کم به دوره زندگی عادی بازگردد، مشاهده افزایش آمار مبتلایان در برخی کشورهای قاره سبز، زنگ خطرها از آغاز احتمالی موج دوم بیماری را به صدا در آورده است.  

کووید – ۱۹ در مجموع ۲۵ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۴۰۹ نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده است. از این تعداد، ۸۴۷ هزار و ۸۸۱ نفر براثر ابتلا به این بیماری فوت شده و ۱۷ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۲۴۴ نفر بهبود یافته اند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند