آبتین حیدر زاده امروز در جمع خبرنگاران با تأکید بر وضعیت ناپایدار گیلان در خصوص شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: استان گیلان دومین کانون شیوع کرونا در کشور بوده و بر اساس اعلام وزارت بهداشت وضعیت این استان قرمز و خطرناک است.

وی با اشاره به بستری بودن ۳۷۰ بیمار در بیمارستان‌های گیلان گفت: امروز برای اولین بار در طی این مدت تعداد بیمار بستری‌شده در بیمارستان‌های استان ۱۵ نفر بیشتر از روزهای قبل بوده که تعدادی از آنان مسافر هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با گله‌مندی از‌ بی‌توجهی مسافرین در خصوص عدم مسافرت به گیلان تصریح کرد: هر روز مردم از رسانه‌ها توصیه‌های ما را می‌شنوند ولی متأسفانه بازهم شاهد بی‌توجهی مسافرین به روند‌‌ صعودی کرونا در گیلان بوده و تعداد بسیار زیادی مسافر به گیلان سفر کردند که این امر قطعاً منجر به افزایش تعداد افراد بستری‌شده در بیمارستان می‌شود.

حیدرزاده مسافرت مسافرین به گیلان را بی‌اخلاقی دانست و افزود: وقتی مسافرین می‌دانند ۴۰ درصد آنان ممکن است ناقل کرونا ولی بدون علامت باشند ولی بازهم علیرغم تأکیدات فراوان به این استان سفرکرده و جان خود و اطرافیانشان را به خطر می‌اندازند.

 

این مطلب برایم مفید است
705 نفر این پست را پسندیده اند