بنابر اعلام ایندی وایر، این دوماهنامه سینمایی که توسط بخش فیلم مرکز فرهنگی لینکلن در نیویورک منتشر می‌شود در پنج ماه گذشته هیچ نسخه‌ای منتشر نکرده است.

آخرین نسخه فیزیکی از مجله «فیلم کامنت» در ماه مارس امسال منتشر شده است.

«یوجین هرناندز» مدیر بخش سینمایی مرکز لینکلن در این‌باره می‌گوید: «ما به مجله فیلم کامنت، گذشته و آینده آن اعتقاد داریم و هنوز نمرده‌ایم. با شیوع ویروس کرونا، مرکز فیلم لینکلن با چالش‌هایی روبه‌رو شده اما به مجله فیلم کامنت به عنوان بخشی اساسی از ماموریت‌مان متعهد هستیم و در حالی که انتشار آن با وقفه مواجه شده امیدواریم در اولین فرصت برنامه خود را از سر بگیریم.»

در حالی که دو دهه از قرن بیست و یکم میلادی می‌گذرد، انتشار و آبونمان مجلات کاغذی با کاهش جدی روبه‌رو شده و ستاره‌های سینمایی دیگر  فروش این مجلات را تضمین نمی‌کنند.

در چند سال اخیر مجلاتی چون «آمریکن فیلم» (۱۹۹۲)، «فیلم کالچر» (۱۹۹۶)، «پریمیر» (۲۰۰۷) و «مووی لاین» (۲۰۰۹) دیگر نسخه فیزیکی و چاپی ندارند و «اینترتینمنت ویکلی» با نسخه‌ای مختصر و با تمرکز ببشتر بر اخبار تلویزیونی منتشر می‌شود.

دو نشریه هالیوود ریپورتر و ورایتی هنوز به صورت هفتگی نسخه فیزیکی منتشر می‌کنند اما سال‌هاست نسخه آنلاین خود را نیز راه انداخته‌اند؛ اتفاقی که می‌تواند برای مجله فیلم کامنت هم مناسب باشد، اما گذر از این مرحله دشوار خواهد بود.

مجله فیلم کامنت هیچگاه سودآور نبوده و به گفته «یوجین هرناندز» با ضرر سالانه ۲۰۰ هزار دلاری روبه‌روست؛ نسخه فیزیکی آن به صورت رایگان در اختیار همه اعضای مرکز لینکلن قرار می‌گیرد و تیراژ آن به ۲۰ هزار نسخه رسیده است.

مجله فیلم کامنت اولین‌بار در سال ۱۹۶۲ در ۳۶ صفحه و با الهام از نشریه سینمایی و معروف «کایه دو سینما»ی فرانسه منتشر شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند