دکتر مجید شیرانی در بیست و یکمین ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا، افزود: این روزها وضعیت بیماری کووید-۱۹ در جهان به گونه‌ای پیش می‌رود که با بسیاری از تحلیل‌ها و دانسته‌هایی که قبلا درباره این بیماری وجود داشت، مغایرت دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اینکه زمانی پیش‌بینی می‌شد با تغییرات آب و هوا ویروس از بین برود یا ضعیف‌تر شود اما اینگونه نشد، ادامه داد: همچنین کارشناسان و پزشکان اعتقاد داشتند افرادی که یک بار به این بیماری مبتلا می‌شوند، تا مدت‌ها در بدن آن‌ها آنتی بادی ایجاد می‌شود، اما متاسفانه مواردی مشاهده شد که افراد بهبود یافته بعد از چند هفته مجددا به بیماری مبتلا شدند.

وی عنوان کرد: به زعم بسیاری هنوز در موج اول بیماری در کشور هستیم اما به لحاظ علمی موج اول را سپری کرده و در موج دوم که سهمگین‌تر از موج اول است گرفتار شده‌ایم.

دکتر شیرانی با بیان اینکه ۶ هفته است که در استان چهارمحال و بختیاری در اوج بیماری به سر می‌بریم، خاطرنشان کرد: از ۳۱ استان کشور ۲۸ استان در وضعیت هشدار و قرمز هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اضافه کرد: طی روزهای آینده دو پدیده دغدغه‌آفرین در پیش داریم، ابتدا عزاداری‌های ماه محرم است که خوشبختانه تا الان همکاری خوب بوده و هیأت‌های عزاداری به خوبی رعایت پروتکل‌های بهداشتی را کرده‌اند.

وی یادآور شد: واقعه خطرناک دیگر در روزهای آینده مسافرات‌های ایام تاسوعا و عاشورا است، که در صورت رعایت نکردن ممکن است موجب طغیان بیماری در استان شوند.

 

این مطلب برایم مفید است
132 نفر این پست را پسندیده اند