بنابر اعلام رویترز، شرکت بیمه سپرده گذاری فدرال آمریکا  FDICاعلام کرد که سود بانک های این کشور در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ به دلیل عدم اطمینان اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد کاهش یافته است.

بر اساس اعلام این سازمان دولتی، در حالی که شرکت ها در تلاشند تا از خود در برابر ضررهای آتی محافظت کنند و فعالیت های تجاری کاهش یافته، سود بانک ها همچنان پایین مانده است.

این در حالی است که سپرده های بانکی طی سه ماهه دوم برای دومین بار بیش از ۱ تریلیون دلار افزایش یافت و این شرکت تنظیم کننده مقررات گفت که بخش بانک داری دارای سطح سرمایه و نقدینگی "بسیار قوی" است.

گزارش روز سه شنبه حاکی است که سه ماهه دوم سال دومین فصلی است که بانک ها شاهد کاهش سود خود به کسری از سود حاصل در سال ۲۰۱۹ بوده اند.

شرکت FDIC همچنین از کاهش ۷۰ درصدی سود بانک ها در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ خبر داد، اگرچه سود این بخش در سه ماهه دوم در واقع اندکی افزایش یافت.

بانکها همچنان برای جلوگیری از ضرر وام های آتی، مبلغ زیادی پول نقد را کنار می گذارند. در سه ماهه دوم شرکت ها از افزایش ۳۸۲ درصدی میزان اعتبار خود برای جبران خسارات احتمالی اعتباری نسبت به سال گذشته خبر دادند.

شرکت بیمه سپرده گذاری فدرال آمریکا در ادامه گزارش داد که تعداد وام های پرداخت نشده ای که از موعد پرداخت آنها بیش از ۹۰ روز گذشته، طی سه ماهه اخیر ۱۶ درصد افزایش یافته است و این در درجه اول ناشی از وامهای مسکن و وام های گرفته شده توسط کسب و کارهای کوچک است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند