ضیائیان کارشناس هواشناسی با بیان اینکه طی سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های کرمان،  هرمزگان و سیستان و بلوچستان و جنوب فارس رگبار، رعد وبرق و وزش باد موقت پیش بینی می‌شود افزود: این وضعیت چهارشنبه و پنج شنبه در جنوب استان یزد پیش بینی می‌شود.

ضیائیان تاکید کرد: از روز چهارشنبه تا  جمعه افزایش نسبی دما در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور به ویژه سواحل دریای خزر پیش بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی ادامه داد: روز‌های شنبه و یکشنبه هفته آینده در ارتفاعات استان‌های شمالی کشور ، شاهد بارش پراکنده باران  خواهیم بود.

او تصریح کرد: در ۵ روز آینده در شرق کشور به ویژه استان‌های سیستان و بلوچستان وزش باد شدید و گاهی خیزش گرد و خاک پدیده غالب خواهد بود و نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس امروز و شرق دریای عمان در ۵ روز آینده مواج است.

طبق اعلام سازمان هواشناسی فردا رگبار و وزش شدید باد در برخی مناطق کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، فارس و خراسان جنوبی پیش بینی می شود.  بارش پراکنده در استان‌های ساحلی خزر، خراسان‌های شمالی و رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی ادامه دارد.

همچنین هشدار درباره آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و خسارت به شالیزار‌ها وجود دارد و از فردا دما در نوار شمالی کشور افزایش می‌یابد.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند