علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله کرونا در کلانشهر تهران از بستری ۵۰۵ بیمار جدید با تشخیص کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های تهران خبر داد.

به  گفته زالی، در شبانه‌روز گذشته ۱۲۷ بیمار در بخش‌های ویژه و ۳۷۸ بیمار نیز در بخش‌های عادی بستری شده و ۳۹۰ بیمار نیز ترخیص  شدند. 

وی افزود: همچنین  ۸.۲ درصد از مراجعان به بخش‌های سرپایی مراکز بهداشتی و درمانی نیاز به بستری در بیمارستان داشتند که ۲۵ درصد آنان در بخش های ویژه تحت مراقبت قرار گرفتند.

 زالی خاطرنشان کرد: استان تهران کماکان در وضعیت قرمز قرار دارد و هنوز میزان ترخیص کمتر از میزان بستری بیماران است و تا زمانی که این تراز تغییر نکند این شرایط را به عنوان یک شرایط پرهشدار تلقی می کنیم.

وی با توجه به تعطیلات ۴ روزه‌ای که در پیش رو داریم، به شهروندان تهرانی توصیه کرد: برای پیشگیری از افزایش شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامتی خود از سفر اجتناب کنند و براساس مطالعات انجام شده مسافرت های بین شهری را یکی از عوامل اصلی و تاثیرگذار در افزایش شیوع بیماری کرونا در تهران و سایر شهرها ذکر کرد.

زالی افزود: تجربه ما در تهران نشان می‌دهد که مسافرت های بین شهری در آمار مرگ و میر و میزان ابتلا،  بستری و مراجعات به بخش‌های سرپایی تأثیر دارد؛ بنابراین توصیه موکد من این است که حتما از سفرهای غیر ضروری اجتناب شود. 

وی با تأکید بر اینکه بسیاری از استان‌های کشور که درگذشته میزبان شهروندان تهرانی بودند هم اکنون در شرایط نامطلوب  و قرمز به سر می برند و مطلقا امکان میزبانی ندارند، خاطرنشان کرد:  استان‌های قرمز برای اداره مجموعه بهداشت و درمان خود با چالش‌های جدی روبرو هستند و امکان تاب آوری جدید برای خدمت رسانی و بستری بیماران جدید را ندارند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهرتهران به همشهریانی که در سال‌های گذشته برای برگزاری مراسم عزاداری ایام  محرم به  زادگاه خود سفر می کردند نیز توصیه کرد: با توجه به محدودیت هایی که در تمامی استانها برای برگزاری مراسم و اجتماعات عزاداری اعمال می شود این افراد نیز از سفر پرهیز کنند.

وی با اشاره به این مطلب که از تعطیلات ۴ روزه آتی می توانیم  به عنوان یک فاکتور در  کاهش بیماری و تغییر شرایط تهران بهره بگیریم،گفت: در این تعطیلات ۴ روزه ریتم و آهنگ مدنی، اداری و تجاری شهر از ثبات و سکون بیشتری برخوردار است و فرصتی استثنایی برای کنترل اپیدمی در تهران به شمار می آید.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند