به گزارش رویترز، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهوری ونزوئلا در واکنش به ادعاهای اخیر «ایوان دوکه» همتای کلمبیایی خود مبنی بر تصمیم کاراکاس برای خرید موشک از ایران، آن را «پیشنهاد خوبی» دانست.

وی در جریان یک سخنرانی تلویزیونی که اعضای کابینه نیز در آن حضور داشتند، گفت: «چرا این فکر به ذهن خودم نرسیده بود. چرا به ذهن ما نرسیده بود»؟

مادورو از «ولادیمیر پادرینو» وزیر دفاع خود خواست این مساله را پیگیری کرده و با لحنی طنزآلود به کابینه خود گفت که این طرح را مخفی نگه دارند.

وی ادامه داد: «پادرینو، چه ایده خوبی است که با ایران صحبت کنیم و ببینیم آنها چه موشک‌های کوتاه‌برد، میان‌برد و دوربردی دارند و اگر امکانش بود با توجه به روابط خوبی که با این کشور داریم، آن را ارزیابی کنیم».

رئیس‌جمهوری کلمبیا پیش از این طی یک گفت‌وگوی مجازی  مدعی شده بود: «اطلاعات سازمان‌های امنیتی بین‌المللی که با ما کار می‌کنند، نشان می‌دهد که دیکتاتوری مادورو تمایل به دستیابی به موشک های میان‌برد و دوربرد از طریق ایران دارد».

رئیس‌جمهوری کلمبیا ادامه داد:‌ «اطلاعات ما این است که این موشک‌ها هنوز وارد ونزوئلا نشده‌اند اما تماس‌هایی به ویژه تحت هدایت ولادیمیر پادرینو، وزیر دفاع ونزوئلا در جریان است».

دوکه همچنین ونزوئلا را متهم کرد که برخی تسلیحات ساخت روسیه و بلاروس را در اختیار شورشیان کلمبیا قرار می‌دهد.

 

این مطلب برایم مفید است
33 نفر این پست را پسندیده اند