قالیباف اصل رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار جلسه امروز شورای عالی بورس را در راستای حمایت از بازار عنوان کرد و گفت: امروز در مورد سهام عدالت در شورای عالی بورس بررسی هایی انجام و قرار شد تا از اعتبارات کافی برای خرید سهام عدالت استفاده شود. سهام عدالت جزو سهام مهم و شرکت‌های بزرگ بازار است، ضمن اینکه قرار شد تا معاملات سهام عدالت به طور بلوکی توسط کارگزاری ها و نهادهای مالی انجام شود. بنابراین این سهام دیگر به صورت کد در بورس معامله نمی شود.

قالیباف در خصوص شرایط منفی بازار طی چند روز اخیر اظهار کرد: وضعیت بازار همواره تابع عرضه و تقاضاست. سرمایه گذاران باید بدانند که همیشه بازار صعودی نیست، بلکه قیمت ها از متغیرهای ‌موجود و اخبار و واقعیت های روز تاثیر می گیرد و این بازار همواره با ریسک همراه است. 

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: تصمیمات اخیر شامل بازگشت ساعت معاملات، افزایش حدنصاب در صندوق های بادرآمد ثابت به 15 درصد و افزایش حداعتباری کارگزاری ها با توجه وضعیت‌ روز ‌و در جهت تقویت بخش تقاضا انجام شد. البته درحال بررسی برای افزایش و ارتقای سیستم معاملات و رفع کندی آن نیز هستیم.

وی همچنین اجرای سهام شناوری را مناسب دوران رونق دانست و عنوان کرد: در شرایط فعلی، عرضه ای در این راستا انجام نخواهد شد.

رییس سازمان بورس تصریح کرد: بازارسرمایه همچنان توانایی صعود دارد ولی هرچقدر این افزایش با شیب ملایمتری صورت بگیرد، مناسبتر است. در چند هفته گذشته با وجود ریزش در بازار متغیرهای بنیادی بازار تغییری نکرده است.

وی به سرمایه گذاران توصیه کرد:  مازاد دارایی خود را به بازار وارد کنند. بازارسرمایه بازاری ‌است که سرمایه گذار باید در آن حوصله داشته و صبر پیشه کند و در نظر داشته باشد که بازده‌ بازارسرمایه‌ در بلند مدت بیشتر از بازارهای دیگر است.

این مطلب برایم مفید است
34 نفر این پست را پسندیده اند