مریم نشیبا ، گوینده رادیو ، درباره شرایط جامعه پس از کرونا گفت: «کسی نمی‌تواند تفاخر کند که ماشین گران‌قیمت دارد. مازراتی و پراید دیگر فرقی نمی‌کند. عاملی است که همه را درگیر کرده و هیچ نقطه‌ی سالمی در دنیا نیست. انگار فقط در همین زمینه عدالت برقرار شده است. این واقعیت را باید بپذیریم. عزیزانمان، همکارانمان یا همسایه‌هایمان جلوی چشمانمان پرپر می‌شوند. این مشکل، تمام دنیا را گرفته است. اگر خودمان هم ترسی از مرگ نداریم به فکر دیگران باشیم. اگر ما ناقل شویم جان دیگران را که خواهان زندگی هستند و می‌خواهند از این چند صباح بهره ببرند و در کنار خانواده‌شان زندگی کنند را به خطر می‌اندازیم. در مکان‌های عمومی حتی اگر دیگران رعایت نمی‌کنند ما فاصله‌مان را حفظ کرده و موارد بهداشتی گفته شده را رعایت کنیم. فقط لازم است که ماسک بزنیم و یک اسپری کوچک ضدعفونی‌کننده همراهمان داشته باشیم. سعی کنیم کمتر از خانه خارج شویم و وقتی خارج شدیم چند کار را که واجب است با هم انجام دهیم. با رعایت این مسائل درصد قابل توجهی از بیماری کنترل می‌شود. باید برای رضای خدا که من همیشه از او به عنوان نقاش بال پروانه‌ها یاد می‌کنم، مراقب اعمالمان باشیم. با اعمال نیک، مهربانی، توجه به یکدیگر و شریک شدن لقمه‌نانی که داریم با نیازمندان موجب خوشنودی خدا باشیم.»

این گوینده در ادامه با یادآوری مشکلات کودکان کار عنوان کرد: «من همیشه می‌گویم من یک کودک کار هستم می‌شود به من بگویید پول نفت من در جیب کیست؟! این سوالی است که هر کودک کاری از خودش دارد و من به جای آن‌ها این سوال را می‌کنم. در حق آن‌ها بی‌عدالتی می‌شود. این شرایط آن‌ها باعث شده تا من از خرید کردن و بیرون آمدن از خانه بدم بیاید. اذیت می‌شوم. نابهنجاری می‌بینم. رعایت نکردن قوانین و گران‌فروشی را می‌بینم.»

نشیبا که در ایام کرونا مشغول به کار بوده و برنامه‌هایش را خالی نگذاشته است، درباره دشواری‌های کار در روزهای کرونایی توضیح داد: «برای من سخت نبوده است. برای برنامه‌های پرجمعیت و پرمهمان و نمایش‌ها سخت بوده است. من هم در برنامه «شب بخیر کوچولو» و هم در برنامه «گلبانگ» در استودیو تنها هستم. سعی می‌کنم تا جای ممکن رعایت کنم و ماسکم را همیشه می‌زنم. به جز زمانی‌که در استودیو هستم. با این شرایط مشکلی ندارم مشکل من دلسوزی نسبت به افرادی است که رعایت نمی‌کنند و یا افرادی‌ که با وجود رعایت، باز هم دچار بیماری می‌شوند.»

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند