وزارت دادگستری آمریکا گفته که بنن به همراه سه نفر دیگر برایان کولفاج، اندرو بادولاتو و تیموتی شی، صدها هزار نفر از کمک‌کنندگان به کمپین "ما دیوار می‌سازیم" را با این ادعا که تمامی پول‌های جمع‌آوری شده صرف ساخت دیوار مرزی می‌شود، فریب داده‌اند.

این کمپین ۲۵ میلیون دلار جمع‌ کرده بود.

به گفته وزارت دادگستری، بنن بیش از یک میلیون دلار از طریق یک سازمان غیرانتفاعی که تحت کنترل او بود، دریافت کرده که دست کم بخشی از این پول صرف هزینه‌های شخصی او شده است.

او روز پنجشنبه در برابر قاضی حاضر شد و گفت اتهامات را رد می‌کند.

به گزارش بی.بی.سی، کمپین "ما دیوار می‌سازیم" متعهد شده بود تا از کمک‌های مالی جمع‌آوری شده برای ساخت بخش‌هایی از این دیوار مرزی استفاده کند. ساخت این دیوار یکی از وعده‌های اصلی دونالد ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۱۶ بود.

به گفته وزارت دادگستری آمریکا، برایان کولفاژ، موسس کمپین "ما دیوار می‌سازیم" هم مخفیانه ۳۵۰ هزار دلار برای امور شخصی خود استفاده کرده است.

هر چهار متهم این پرونده به کلاهبرداری و پولشویی متهم شده‌اند که مجازات هر یک از این اتهامات حداکثر ۲۰ سال زندان است.

بنن، یک ملی‌گرای دست راستی است که پیش از آن که به کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ بپیوندد، وبسایت راست افراطی بریتبارت را می‌گرداند.

او زمانی استراتژیست ارشد دونالد ترامپ بود و نقش بسیار مهمی در پیروزی او در انتخابات ریاست‌جمهوری داشت.

بسیاری استیو بنن را ملی‌گرایی افراطی که خود را حامی گروه‌های راست معرفی کرده بود می‌شناسند؛ گروه‌هایی چون نئونازی‌ها یا کوکلاکس‌کلان‌ها که به علت عقاید یهودی‌ستیزانه و اعتقاد به برتری‌ نژاد سفید، مطرود اکثریت جامعه آمریکا هستند.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند