در چهارمین شب از مجمع ملی دموکرات‌ها، سناتور «کامالا هریس» رسماً نامزد پُست معاونت «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا برگزیده شد.

بنا بر گزارش شبکه روسی «اسپوتنیک»، مجمع ملی دموکرات‌ها برای انتخابات ۲۰۲۰ ریاست‌جمهوری آمریکا به مدت چهارشب از هفدهم آگوست (۲۷ مردادماه) آغاز شده است و تا ۲۰ آگوست (۳۰ مردادماه) در «میلواکی» ایالت «ویسکانسین» برای تعیین نامزدهای ریاست‌جمهوری و معاونت ریاست‌جمهوری دموکرات‌ها برای انتخابات پیش رو ادامه خواهد داشت.

سه‌شنبه شب، دموکرات‌ها رسماً «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا را به عنوان نامزد این حزب معرفی کردند تا در انتخابات پیشرو مقابل «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا رقابت کند و بایدن هم‌اکنون سه هزار و ۵۵۸ دلیگیت (نماینده انتخاباتی) را برای خود تضمین کرد.

پیش از این در تاریخ ۲۲ مردادماه، «جو بایدن»، «کامالا هریس» را به عنوان معاون خود انتخاب کرد ه بود.

کامالا هریس، سناتور دموکرات ایالت کالیفرنیا بوده و وی دومین سناتور آفریقایی الاصل مجلس سنا به شمار می آید و همچنین نخستین آفریقایی آمریکایی و نخستین زن به شمار می آید که به سمت دادستان کل کالیفرنیا انتخاب شده است.

وی همچنین نخستین آفریقایی الاصل به شمار می آید که به عنوان معاون یک نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به فعالیت می پردازد.

انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در تاریخ سوم نوامبر ۲۰۲۰ (سه‌شنبه ۱۳ آبانماه) برگزار خواهد شد و بایدن با ترامپ برای ریاست‌جمهوری ایالات متحده به رقابت خواهند پرداخت.

طبق نتایج جدیدترین نظرسنجی «هیل-هریس ایکس»، جو بایدن با اختلاف ۶ درصد از رئیس‌جمهور آمریکا پیش است. 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند