هیل گزارش داد، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان مراسمی در کاخ سفید در گرامیداشت صدمین سالگرد کسب حق رای برای زنان در واکنش به سخنرانی میشل اوباما اظهار کرد: او خودش تا خرخره در منجلاب فرو رفته و در غیر این صورت صادقانه سخنرانی خود را زنده ایراد می‌کرد که این کار را نکرد. او این سخنرانی را ضبط کرده بود و خیلی وقت پیش هم ضبط کرده چون آمار مرگ‌هایی که اعلام کرد، اشتباه بود. او حتی در سخنرانی خود حرفی از نامزد معاونت ریاست جمهوری نزد.

ترامپ خاطر نشان کرد: او این گزارش‌های متملقانه را دریافت می‌کند. اگر شما قرار بود یک گزارش واقعی ارائه دهید آنقدر متملقانه نمی‌شد. فکر می‌کنم این یک سخنرانی بسیار اختلاف‌برانگیز بود. شدیدا اختلاف‌برانگیز.

بانوی اول سابق آمریکا این سخنرانی پایانی را در شب اول کنوانسیون ملی حزب دموکرات آمریکا ایراد کرده و به ترامپ از بابت مدیریتش در قبال مقابله با همه‌گیری کروناویروس حمله کرده و گفت، او ناکارآمدی خود را در مدیریت مسئولیت‌های ریاست جمهوری‌اش نشان داده است.

میشل اوباما اظهار داشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری غلط برای کشور ماست. او خیلی بیشتر از حد مکفی زمان داشت تا ثابت کند می‌تواند کارش را درست انجام دهد اما او به وضوح تا خرخره در منجلاب فرو رفته است.

این سخنرانی میشل اوباما قبل از آنکه سناتور کامالا هریس، به عنوان معاون رئیس جمهوی از جانب بایدن معرفی شود، ضبط شده بود. این سخنرانی بانوی اول سابق آمریکا به وضوح خشم ترامپ را برانگیخت. او چندین توئیت درباره این سخنرانی فرستاده و دولت باراک اوباما را نیز مورد حمله قرار داد و مدعی شد "اگر به خاطر عملکرد شوهر تو در ریاست جمهوری نبود، من اینجا در کاخ سفید زیبا نبودم."

 

این مطلب برایم مفید است
17 نفر این پست را پسندیده اند