استاندار مرکزی گفت: حقوق معوق کارگران هپکو با تمهیدات لازم از سوی سهامدار جدید در روزهای آینده نهایتا تا پنجشنبه سی‌ام مردادماه جاری پرداخت می‌شود.

 سید علی آقازاده افزود: ۲۰۰ میلیارد ریال از مدتی پیش برای تامین نقدینگی لازم به منظور پرداخت حقوق معوق کارگران پیش‌بینی شده بود که به دلیل طولانی شدن فرآیند اداری ابلاغ آن، به دست کارگران نرسید که با توافق با سازمان تامین اجتماعی فردا( چهارشنبه) این مبلغ به حساب هپکو اراک واریز می‌شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: از این میزان مبلغ واریزی ۱۰۰ میلیارد ریال آن بابت پرداخت ۲ ماه حقوق معوق کارگران و ۱۰۰ میلیارد ریال دیگر آن شامل پرداخت سنوات بازنشستگان و هزینه های جاری مجموعه هپکو است.

آقازاده بیان کرد: مدیر عامل جدید هلدینگ هپکو با توافق صورت گرفته با سازمان تامین اجتماعی کشور طی روزهای آینده معرفی می‌شود تا جهش تولید در بزرگترین واحد ادوات خاورمیانه شتاب گیرد.

استاندار مرکزی در خصوص آخرین وضعیت قرارداد هپکو با سازمان دهیاری‌های کشور افزود: مساله اخذ ضماتنامه بانکی هپکو به منظور عقد قرارداد برای دریافت پول از سازمان دهیاری های کشور برای ساخت ۲۵۰ دستگاه گریدر از جمله مواردی است که سبب تاخیر در اجرای قرارداد شده که مقرر شد سازمان تامین اجتماعی با مشارکت بانک رفاه کارگران نسبت به تامین این ضمانتنامه اقدام کند.

آقازاده تصریح کرد: تامین بودجه این قرارداد به مبلغ ۲۳۰ میلیارد تومان پیشتر از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام شده که در اختیار وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری است که تضمین بانکی لازم از سوی هپکو به خریدار؛ اجرای این قرارداد را با تاخیر مواجه کرد.

استاندار مرکزی در خصوص وضعیت نماد هپکو در بورس گفت: مسایل و مشکلات نماد هپکو در بورس اوراق بهادار نیز از سوی سازمان تامین اجتماعی مورد بررسی قرار گرفته تا مجدد این نماد به زودی باز شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند