مسعود سلطانی‌فر در دیدار با چانگ هوا، سفیر چین که امروز در محل وزارت ورزش و جوانان صورت گرفت اظهار کرد: امیدوارم در مدت ماموریت شما در ایران شاهد دستاوردهای خوبی از همکاری‌های دو جانبه باشیم.

او با اشاره به همکاری های مشترک تهران و پکن افزود: در پنجاه سال اخیر به خصوص بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این همکاری‌ها با جدیت بیشتر و بهره مندی از ظرفیت های دوکشور دنبال می شود.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر گسترش روابط میان دو کشور در دو بخش ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: ارتباط نزدیکی میان ایران و چین به وجود آمده است و باید از این شرایط برای تعامل بیشتر بهره گرفت.

وی در ادامه سند همکاری‌های ورزشی در سال ۲۰۱۰ را یک مبنای خوب برای توسعه همکاری های مشترک دانست و اظهار کرد: باید براساس همان سند مذکور دوره‌های بعدی تمدید شود.

سلطانی فر توانمندی‌های ورزشی جمهوری خلق چین به خصوص در رشته‌های پایه مانند شنا و دوومیدانی که افتخارات بسیاری را برای این کشور کسب کرده، مورد توجه قرار داد و گفت: ورزشکاران ایرانی هم در برخی از رشته‌های ورزشی که ریشه در تاریخ چین دارد هم همپای ورزشکاران چینی، موفقیت‌های درخشانی کسب کرده اند.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر برنامه‌ریزی برای همکاری های بیشتر دو کشور در رشته های ورزشی تیمی از جمله فوتبال، والیبال و بسکتبال خاطرنشان کرد که این همکاری و پیشرفت می‌تواند با روابط متقابل به پیشرفت‌های چشم‌گیری برسد.

او توضیح داد: به عنوان نمونه تیم ملی والیبال جزو ۸ تیم برتر جهان است و می‌خواهیم در ارتقای بیشتر این رشته ورزشی همکاری مناسبی با چین داشته باشیم.

سلطانی فر با بیان اینکه از تبادل مدرس و مربیان برای همکاری‌های فی‌مابین استقبال می کنیم، اظهار امیدواری کرد با عبور از این ویروس جهانی کرونا با شرکت در همایش‌های علمی این تبادل اطلاعات بستر بهتری پیدا کند.

وی در خصوص ارتباطات دو کشور در حوزه جوانان گفت: در طول چند سال اخیر جوانان ما در قالب گروه‌های فرهنگی از کشور چین بازدید کردند و پیشرفت‌های شما مورد بررسی و توجه جوانان ایران قرار گرفته است.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به گسترش ارتباطات پکن و تهران به خصوص در بخش جوانان اظهار امیدواری کرد که برنامه استراتژیک ۲۵ ساله به تصویب مقامات دو کشور برسد و شاهد ارتباطات، سرمایه‌گذاری و انتقال تکنولوژی بهتر از گذشته باشیم.

وی در ادامه از احداث مجموعه ورزشی پیشرفته در جنوب تهران خبرداد و گفت: خواهان بهره مندی از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری چین در این خصوص هستیم.

سلطانی فر گفت: مشارکت در احداث این پروژه برای هر دو کشور به خصوص سرمایه‌گذاران چینی تاثیرگذار است و می‌تواند روابط اقتصادی را به خوبی گسترش دهد.

او در پایان تاکید کرد: اراده روسای جمهور دو کشور گسترش همکاری‌های اقتصادی است و باید کمک کنیم این روند با سرعت بیشتری به پیش برود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند