روزنامه نیشن گزارش داد، دبیرخانه هیات خزانه‌داری کانادا در بیانیه‌ای توضیح داد: این حملات سرویس GCKey را که توسط حساب‌های کاربری ۳۰ اداره فدرال و آژانس‌درآمد کانادا استفاده می‌شد، هدف گرفتند.

مقامات گفتند: رمز عبور و نام کاربری ۹۰۴۱ کاربر حساب GCKey از طریق جعل و تقلب بدست آمد و برای دسترسی به خدمات دولتی استفاده شد.

آنها افزودند: تمامی حساب‌های متاثر از این حملات لغو شده‌اند. حدود ۵۵۰۰ حساب آژانس درآمد کانادا در این حملات مورد حمله قرار گرفتند. دسترسی به این حساب‌ها برای حفاظت از اطلاعات مالیات‌دهندگان به حالت تعلیق درآمده است.

این مقامات در ادامه گفتند: دولت و پلیس فدرال برای مشخص کردن اینکه آیا نقض حریم خصوصی صورت گرفته یا خیر و آیا اطلاعاتی از این حساب‌ها بدست آمده است یا خیر، تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند.  

براساس گزارش سی‌بی‌سی، تعدادی از کانادایی‌ها از ابتدای ماه اوت گزارش داده‌اند که اطلاعات بانکی‌شان در ارتباط با حساب‌هایشان در آژانس درآمد کانادا تغییر کرده است.

صورت‌های پرداختی در ارتباط با "مزایای اضطراری کانادا" که یک بسته کمک مالی است که توسط دولت در واکنش به شیوع پاندمی کرونا به اجرا درآمده، نیز به نام این کاربران اما بدون درخواست آنها منتشر شده‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند