در جریان هفته بیست و نهم رقابت‌های لیگ برتر، دو تیم استقلال و پیکان به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با تساوی یک بر یک پایان یافت.

کارت زرد: امیرحسین کریمی (دقیقه ۲۷) و فراز امامعلی (دقیقه ۵۷) از پیکان

کارت قرمز:

گل ها: فراز امامعلی (دقیقه ۲۳) از پیکان و علی کریمی (دقیقه ۳۷) از استقلال

نیمه اول

در اوایل بازی، توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود و دو تیم سعی داشتند روی دروازه یکدیگر موقعیت‌هایی را ایجاد کنند. در دقیقه ۵ شیخ دیاباته روی ضربه ارسالی بازیکن استقلال می‌توانست موقعیت خوبی برای خود به همراه بیاورد اما توپ از کنار او رد شد و این فرصت از دست رفت.

با گذشت ۱۵ دقیقه از بازی، دو تیم بیشتر در حال محک زدن هم بودند اما فرصتی نشد تا دروازه دو تیم تهدید شود و موقعیت خاصی در روند بازی ایجاد شود.

دقیقه ۲۱، شیخ دیاباته با حضور در محوطه جریمه پیکان ضربه‌ای روانه دروازه پیکان کرد که ضربه او از بالای دروازه حریف به بیرون رفت.

دو دقیقه بعد پیکان به اولین گل رسید. فراز امامعلی در دقیقه ۲۳ با حضور در محوطه جریمه استقلال و با ضربه سر موفق شد دروازه آبی پوشان را باز کند تا نتیجه بازی یک بر صفر به سود شاگردان عبدالله ویسی شود.

بعد از این گل استقلال با تعداد نفرات بالا قصد حمله به دروازه پیکان داشت اما بازهم تیم پیکان بود دروازه استقلال را تهدید کرد. در دقیقه ۲۷ خودروسازان روی یک ضربه کرنر صاحب موقعیت شدند و آرش قادری می‌توانست دروازه استقلال را باز کند که این توپ توسط بازیکنان استقلال دفع شد و روی کرنر مجددی که برای پیکان اعلام شد، فراز امامعلی بود که دوباره دروازه استقلال را تهدید کرد اما ضربه سر او از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

پس از توقف سه دقیقه‌ای بازی در دقیقه ۳۰، استقلال بود که توانست موقعیت سازی کند و در دقیقه ۳۳ روی پاس مهدی قایدی، صاحب موقعیت شد که ضربه سر او با اختلاف از کنار دروازه پیکان به بیرون رفت.

تلاش استقلال برای پاسخ گل تیم پیکان در دقیقه ۳۶ به گل رسید. علی کریمی پشت محوطه جریمه پیکان روی پاس گل مهدی قایدی موفق شد دروازه پیکان را باز کند و نتیجه بازی را به تساوی بکشاند.

یک دقیقه بعد بازهم استقلال بود که موقعیتی خطرناک روی دروازه پیکان ایجاد کرد و شوت مسعود ریگی پشت محوطه جریمه با اختلاف از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.

آبی پوشان در اواخر نیمه اول بازهم سعی داشتند روی دروازه پیکان موقعیت سازی کنند اما تلاش این تیم برای زدن گل دوم بی ثمر بود و پیکان هم نتوانست کاری از پیش ببرد تا این بازی در نیمه اول با تساوی یک بر یک به پایان برسد.

نیمه دوم

بازی در اوایل نیمه دوم به آرامی پیش رفت و بازی بیشتر در میانه زمین در جریان بود. با گذشت ۱۰ دقیقه از نیمه دوم مهدی قایدی اولین موقعیت جدی را به وجود آورد که ضربه او از کنار دروازه پیکان به بیرون رفت.

در دقیقه ۵۸، تیم پیکان صاحب یک موقعیت بسیار خطرناک شد. پاس جابر انصاری، علیرضا کوشکی در محوطه جریمه استقلال صاحب یک موقعیت تک به تک با دروازه‌بان کرد که شوت این بازیکن از کنار دروازه راهی اوت شد.

در ادامه آبی پوشان پایتخت بودند که توپ و میدان را در اختیار داشتند و سعی داشتند دروازه پیکان را تهدید کنند اما فرصت چندان مناسبی نتوانست ایجاد شود  و تعلل بازیکنان در برخی از لحظات بازی، موجب شد فرصت‌های آبی پوشان از دست برود.

پس از توقف سه دقیقه‌ای بازی در نیمه دوم، توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود و هیچ موقعیتی باعث نشد که دروازه دو تیم تهدید شود.

در پایان تلاش دو تیم برای تغییر نتیجه ثمری نداشت و این بازی در پایان با تساوی یک بر یک به پایان رسید. با این نتیجه تغییری در جایگاه استقلال به وجود نیامد این تیم با ۵۰ امتیاز در رده دوم جدول باقی ماند و پیکان با ۲۸ امتیاز سیزدهم شد.

تیم پیکان در بازی رفت هم موفق شد استقلال را متوقف کند.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، محمد دانشگر (دقیقه ۸۰- عارف غلامی)، روزبه چشمی، سیاوش یزدانی، وریا غفوری (دقیقه ۶۶- میلاد زکی پور)، هرویه میلیچ (دقیقه ۸۵- امیرحسین خدامرادی)، علی کریمی، مسعود ریگی، آرش رضاوند، شیخ دیاباته و مهدی قایدی.

ترکیب پیکان: آرام هاراپتیان، مهران موسوی، حجت حق وردی، محمد ابراهیمی، محمد ستاری، آرش قادری (دقیقه ۶۷- سعید واسعی)، امیرحسین کریمی (دقیقه ۵۹- جابر انصاری)، جلال علی محمدی، علیرضا کوشکی، فراز امامعلی و شهریار مغانلو.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند