یک منبع یونانی روز جمعه گفت، یک ناو جنگی یونانی در دریای مدیترانه با یک کشتی جنگی متعلق به ترکیه دچار درگیری «جزئی» شده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» به نقل از منبعی در وزارت دفاع یونان گفت، این دو کشتی جنگی به طور «تصادفی» در شرق مدیترانه با یکدیگر درگیر شدند.

وی تشریح کرد، روز چهارشنبه کشتی اکتشافی ترکیه و شناورهای جنگی همراهش، بین قبرس و جزیره یونانی «کرت» در حال حرکت بودند و کشتی‌های یونانی آن را تعقیب می‌کردند.

این منبع یونانی به رویترز گفت، هنگامی که یکی از این کشتی‌های یونانی به نام «لیمنوس» به کشتی ترکیه‌ای نزدیک شد، با یکی از شناور جنگی همراه آن رو در رو شد و تلاش کرد از تصادم با آن اجتناب کند اما دماغه آن با قسمت پشتی شناور جنگی ترکیه‌ای برخورد کرد.

وی با اشاره به این‌که این حادثه به صورت کاملاً تصادفی رخ داده است گفت، به کشتی یونانی لیمنوس آسیبی وارد نشده است.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در مراسم بزرگداشت ۱۹ سالگی حزب حاکم عدالت و توسعه گفت: «ما قبلاً گفتیم اگر به "اروچ رئیس" [کشتی حفاری] ما حمله کنید، هزینه زیادی پرداخت خواهید کرد، و امروز آن‌ها اولین پاسخ خود را گرفتند.» او توضیح بیشتری در این خصوص ارائه نکرد.

پیش از این پایگاه خبری شبکه «الجزیره»، گزارش داد که نیروی دریایی یونان به یک قایق غیرنظامی ترکیه‌ای تیراندازی کرده است. طبق گزارش الجزیره، در پی این تیراندازی، سه غیرنظامی مجروح شده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
36 نفر این پست را پسندیده اند