رویترز گزارش داد، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال که دیروز حدود ۲ درصد افزایش یافته بود، امروز با ۸ سنت کاهش به ۴۵ دلار و ۳۵ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم که دیروز ۲.۶ درصد افزایش یافته بود امروز با ۶ سنت کاهش به ۴۲ دلار و ۶۱ سنت رسید.

آمارهای دولت آمریکا نشان می دهد میزان ذخایر نفت خام، بنزین و میعانات این کشور طی هفته گذشته کاهش داشته و پالایشگاه ها در واکنش به افزایش تقاضا میزان تولید خود را بالا برده اند. بر این اساس میزان تقاضای سوخت در آمریکا طی هفته گذشته به ۱۹.۳۷ میلیون بشکه در روز رسیده که بالاترین رقم از ماه مارس به شمار می رود. اما در عین حال تقاضا برای نفت خام از ۱۱ میلیون به ۱۰.۷ میلیون بشکه در روز کاهش یافته است.

ادوارد مویا تحلیلگر شرکت اوآندا در این باره گفت: «اگر بازار انرژی با کمبود عرضه مواجه شود، در سه ماهه پایانی امسال شاهد افزایش قابل توجه قیمت نفت خواهیم بود.»

میزان ذخایر نفت خام آمریکا شاهد کاهش ۴.۵ میلیون بشکه ای بود در حالی که تحلیلگران شرکت کننده در نظرسنجی رویترز انتظار کاهش ۲.۹ میلیون بشکه ای را می کشیدند.

در همین حال، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در گزارش ماهانه خود اعلام کرد که میزان تقاضای جهانی برای نفت در سال جاری میلادی ۹.۰۶ میلیون بشکه در روز کاهش خواهد یافت که نسبت به پیش بینی ۸.۹۵ میلیون بشکه ای کاهش در ماه گذشته اندکی بیشتر است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند