«نیویورک تایمز» رسانه نزدیک به حزب دموکرات، با انتشار مطلبی سعی کرد دغدغه رژیم صهیونیستی مبنی بر پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را رفع کند؛ تا آنجا که مدعی شد: با پرزیدنت «بایدن» به اسرائیل حسابی خوش می‌گذرد.

به ادعای نیویورک تایمز، جو بایدن نامزد منتخب دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰، به دفعات علاقه خود را به رژیم صهیونیستی ابراز کرده است.

در آوریل ۲۰۱۵، او طی سخنانی گفته بود: نامم جو بایدن است و همه می‌دانند که عاشق اسرائیل هستم.

تاثیر ابراز علاقه بایدن به رژیم صهیونیستی به حدی است که همه مقامات بلندپایه این رژیم می‌گویند او ایده‌آل ترین رئیس‌جمهور دموکرات آمریکا خواهد بود.

این اظهارنظر به آن معنی است که از نظر صهیونیست‌ها، البته بهترین گزینه پیش رو، پیروزی مجدد دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ است اما چنانچه بایدن هم پیروز شود؛ چندان ناراحت نخواهند شد چرا که مثلاً در مقایسه با بیل کلینتون که فردی ناشناخته بود یا حتی باراک اوباما که با صراحت از تل‌آویو انتقاد می‌کرد؛ هم لحنی دوستانه دارد و هم سابقه‌اش عیان است.

تنها نگرانی صهیونیست‌ها این است که مبادا بایدن بخواهد با تقابل نظامی آنها علیه حماس، حزب‌الله و ایران مخالفت کند؛ که ظاهراً این موضوع هم چندان با اهمیت نیست چرا که وی در آوریل ۲۰۰۷، مدعی شده بود: بیاید به این اظهارات خوش‌بینانه مبنی بر اینکه توسل به زور بی‌معنی است، خاتمه دهیم و از زندگی واقعی حرف بزنیم!

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند