«هادی قبیسی» نویسنده و تحلیلگر لبنانی، جریان موسوم به «۱۴ مارس» به رهبری «سعد الحریری» را به گمراه کردن افکار عمومی متهم کرد.

او به وبگاه المعلومه گفت که شعارهای مطالبه‌گونه ماکرون دسیسه و دغل‌کاری است که در نهایت دقت از سوی برخی از فعالان و عناصر مخرب نزدیک به سعد الحریری مطرح شده و هدف از آن، ایجاد هرج و مرج و آشوب علیه حزب‌الله است

قبیسی با بیان اینکه فعالان صفحات مجازی حامی الحریری شروع به نشر اخبار کذب علیه حزب‌الله با جهت گمراه کردن افکار عمومی کرده‌اند؛ افزود: «رئیس‌جمهور فرانسه هیچ سخن و درخواستی مرتبط با خلع سلاح مقاومت در لبنان نداشت و مطالب گفته شده اوهامی است که برخی افرادی که طمع قدرت دارند، آن‌ها را ایجاد کرده‌اند.»

این تحلیلگر لبنانی همچنین گفت که سید حسن نصرالله از سفر اخیر امانوئل مکرون استقبال کرده و رئیس‌جمهور فرانسه هیچ درخواستی در ارتباط با خلع سلاح مقاومت در لبنان نداشت.

از ساعات ابتدایی انفجار مهیب بیروت که تا کنون ۱۵۴ کشته و بیش از ۶۰۰۰ زخمی در پی داشته است، جریان ضد مقاومت در تلاش برای ماهیگیری از این آب گل آلود برآمده است. «بهاء الحریری» برادر سعد الحریری، روز گذشته مدعی شد که انبار شماره ۱۲ که حاوی مواد نیترات آمونیوم بود، به حزب‌الله تعلق داشت. 

سید حسن نصرالله شب گذشته در سخنانی هرگونه ارتباط حزب‌الله با این بندر را تکذیب کرد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند