در حالی که تنها کمتر از دوماه تا انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا باقی مانده، مارک وارنر، معاون کمیته اطلاعاتی مجلس سنای آمریکا مدعی شد که ایران به دنبال دخالت در انتخابات آمریکاست.

وارنر طی نشستی در روز چهارشنبه، روسیه، چین و ایران به دخالت در انتخابات آمریکا محکوم کرد و تهدید از سوی این سه کشور را جدی خواند. وارنر همچنین روسیه را به انجام تحریف گسترده فضای انتخاباتی آمریکا متهم کرد.

پیش از این نیز برخی دیگر از نهادهای امنیتی در آمریکا ایران را به دخالت در روند انتخابات در این کشور متهم کردند. البته تاکنون هیچ مستندی دال بر این دخالت‌ها مطرح نشده است.

رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی آمریکا هم چندی پیش از روسیه، چین و ایران نام برده و مدعی شده بود که این کشورها به دنبال تاثیرگذاری در انتخابات آمریکا هستند.

براساس آخرین نظرسنجی‌ها، جو بایدن نامزد دموکرات‌ها اوضاع بهتری را نسبت به رقیب جمهوری‌خواه خود دارد. با اینکه تنها دو ماه به انتخابات آمریکا باقی مانده، ترامپ مدعی شده است که به نتایج نظرسنجی‌ها اعتمادی ندارد و اینکه نظرسنجی‌ها را جعلی می‌داند. 

به نظر می‌رسد که مقامات فدرال آمریکا، ضمن مطرح کردن چنین ادعاهای بی‌اساسی به دنبال بهانه‌جویی در هرگونه شکست احتمالی در انتخابات جاری را دارند. 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند