ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیاتی از جلسه عصر امروز(سه‌شنبه، ۱۴ مرداد ۹۹) این کمیسیون، گفت: جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس با دو موضوع برگزار شد.

وی افزود: یکی از  موضوعات امنیت اقتصادی و تأمین کالاهای اساسی بود که میزبان آقای مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت بودیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی  مجلس تصریح کرد: در این جلسه، آقای مدرس‌خیابانی ضمن گزارشی از روند تأمین کالاهای اساسی کشور، به تحلیل موضوع گرانی برخی کالاها پرداخت و تأکید کرد که "رژیم ایالات متحده تمام تلاش‌اش را برای اخلال در تجارت ما می‌کند، اما ما با این چالش مقابله می‌کنیم، با تکیه بر تقویت تولید داخل در حال کاهش نیازهای وارداتی کشور هستیم".

عمویی ادامه داد: موضوع دیگر جلسه به گزارش کمیته دفاعی کمیسیون درباره نشستی با حضور مقامات مسئول در حوزه مین‌زدایی در روز دوشنبه اختصاص داشت.

وی اضافه کرد: آقای آقازاده دافساری رئیس کمیته امنیت کمیسیون در گزارشش با اشاره به پیشرفت بالای نود درصدی مین‌زدایی در 5 استان غربی کشور، به چالش‌های تکمیل این روند پرداخت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهارداشت: در نشست روز دوشنبه کمیته امنیت، مقامات وزارت دفاع، سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی، نیروی انتظامی و وزارت کشور، گزارشی از فعالیت‌هایشان در تکمیل روند مین‌زدایی از استان‌های خوزستان، ایلام، کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی در سال‌های اخیر ارائه کرده بودند.

عمویی در پایان خاطرنشان کرد: براساس اطلاعات بین‌المللی در  دهه گذشته کشور ما بهترین عملکرد را دنیا در مین‌زدایی داشته است و علی‌رغم پیشرفت بالای 90 درصد پاکسازی زمین‌های این استان‌های غربی، همچنان 53هزار هکتار از زمین‌های ما نیازمند تکمیل روند مین‌زدایی است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند