به نوشته رویترز، قیمت نفت در روز سه‌شنبه در بحبوحه نگرانی ها در مورد شیوع موج جدید ویروس کرونا در جهان که تقاضا برای سوخت را کاهش می‌دهد، کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت با ۷۴ سنت کاهش ۴۳.۴۱ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۷۲ سنت کاهش ۴۰.۲۹ دلار معامله شد.

این کاهش پس از آن صورت گرفت که نفت خام آمریکا ۱.۸ درصد و نفت برنت ۱.۵ درصد در معاملات روز دوشنبه افزایش ارزش را به علت آمار بهتر از انتظار فعالیت‌های کارخانجات در آسیا، اروپا و آمریکا ثبت کردند.

لاچلان شاو، رئیس بخش کالاهای اساسی بانک ملی استرالیا  گفت: «در بخش تقاضا، ما تقریبا آمار تولیدات دلگرم‌کننده کارخانجات در جهان را داریم ... اما به علت شیوع دوباره کرونا، بازارهای کمی (برای فروش) داریم.»

با توجه به اینکه شهرهای مانیالا تا ملبورن برای مبارزه با شیوع کرونا، محدودیت‌های شدیدی اعمال کردند و در آخرین هشدار مسافرتی در اروپا، نروژ، ترافیک کشتی‌های مسافرتی خود را متوقف کرد، تقاضا برای سوخت کاهش یافته است.

بنا برآورد تحلیلگران، به طور متوسط، ذخایر بنزین آمریکا ۶۰۰ هزار بشکه افزایش یافته است. ذخایر فرآورده‌های نفتی که شامل گازوئیل و نفت کوره است، احتمالا ۸۰۰ هزار بشکه افزایش یافته است. اما در عین حال، ذخایر نفت خام در هفته منتهی به ۳۱ جولای ۳.۳ میلیون بشکه کاهش یافته است.

همزمان، تولیدکنندگان اوپک و هم‌پیمانانش موسوم به اوپک پلاس، از این ماه تولید خود را افزایش می دهند و ۱.۵ میلیون بشکه نفت به عرضه اضافه خواهد شد. تولیدکنندگان آمریکا نیز در نظر دارند تا تولید را از سر بگیرند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند