«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه با حمله به معترضانی که خواستار کناره‌گیری وی هستند آنها را متهم کرد که در حال پایمال کردن دموکراسی بوده و رسانه‌های اسرائیلی نیز به تشویق آنها می‌پردازند.

 

نتانیاهو که در ماه می برای پنجحمین بار پیاپی به عنوان نخست وزیر رژیم صهیونیستی انتخاب شد، اغلب از تبعیض‌هایی که توسط رسانه‌ها علیه  وی می‌شود انتقاد کرده است.

طی روزهای اخیر هزاران نفر در خیابان‌های سرزمین‌های اشغالی از جمله در برابر منزل نتانیاهو در قدس اشغالی تجمع کرده و علیه فساد وی و همچنین شرایط وخیم اقتصادی این رژیم که در پی شیوع ویروس کرونا ایجاد شده، تظاهرات کردند.

نتانیاهو که رهبری حزب راستگرای لیکود را بر عهده دارد تمامی اتهامات مطرح شده علیه خود را رد کرده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی که در نشست کابینه صحبت می‌کرد، با انتقاد از معترضان و رسانه‌ها گفت «در حالی که تظاهرات کنندگان کارزار خود را به عنوان تلاشی برای حفظ دموکراسی معرفی می‌کنند اما من این را تلاشی برای پایمال کردن دموکراسی می‌بینم.»

وی با تشبیه رسانه‌های این رژیم به رسانه‌های کره‌شمالی ادامه داد: «این تظاهرات توسط رسانه‌ها تغذیه می‌شود.»

نتانیاهو با اشاره به رسانه‌های این رژیم گفت: «آنها تظاهرات را گزارش نمی‌کنند، آنها در این تظاهرات مشارکت دارند و به آتش آن می‌افزایند.»

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که هیچ کسی به دنبال محدود کردن تظاهراتی که در حال برگزاری است و اکثر آن را جوانان تشکیل می‌دهند، نیست.

نتانیاهو که ۷۰ سال دارد از سال ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۶ نخست وزیر این رژیم بوده و پس از آن از سال ۲۰۰۹ تا کنون نیز نخست وزیر این رژیم مانده است.

نظرسنجی‌های اخیر حاکی از آن است که محبوبیت وی با کاهش مواجه شده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند