به نوشته روزنامه "ایندیپندنت"، دونالد ترامپ روز جمعه پیش از خروج از کاخ سفید به مقصد "تامپا" واقع در فلوریدا، در پاسخ به سؤال خبرنگاران که از واکنش او به اظهارات اخیر اوباما پرسیده بودند، چند کلمه‌ای با خبرنگاران صحبت کرد و گفت: او (اوباما) برای اقلیت‌ها نقش بدی ایفا کرد. من نسبت به او کارهای بسیار بیشتری برای اقلیت‌ها کردم.

باراک اوباما روز پنجشنبه در حین سخنرانی در مراسم تدفین "جان لوئیس"- از نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا که ۱۷ ژوئیه (۲۷ تیر) درگذشت- به طور غیرمستقیم، دولت کنونی آمریکا و "افراد در قدرت" را به سرکوب رأی‌دهندگان متهم کرد.

اوباما گفت: اما در حالی که ما اینجا نشسته‌ایم، آن‌هایی که بر سر قدرت هستند بیشترین تلاش خود را می‌کنند تا مردم را از رأی دادن منصرف کنند- از طریق بستن مکان‌های رأی‌دهی و هدف قرار دادن اقلیت‌ها و دانش‌آموزان با قوانین محدودکننده شناسایی؛ و از این طریق به حقوق رأی ما با دقت حمله می‌کنند. آن‌ها حتی سرویس پستی را در انتخاباتی که قرار است از طریق برگه‌های رأی ارسال شده از طریق پست به مردم به منظور جلوگیری از مریض شدن آن‌ها برگزار شود، تضعیف می‌کنند.

دونالد ترامپ در پاسخ به اوباما، مدعی شد که برای "هر گروهی" در آمریکا بیشتر از زمان بر سر کار بودن اوباما، کار انجام داده است.

وی اظهار کرد: شما خواهید دید که من نقش بهتری را نسبت به اوباما برای آفریقایی آمریکایی‌ها، آسیایی آمریکایی‌ها، زنان و هر گروهی که شما فکر کنید، ایفا کردم. بسیار بهتر از اوباما!

ترامپ به عنوان شاهدی برای ادعاهای خود، به نرخ‌های بیکاری پیش از آسیب ویروس کرونا اشاره و تصریح کرد: اگر به ارقام قبل از شیوع بیماری نگاه کنید، متوجه خواهید شد. آن آمار و ارقام به زودی بازمی‌گردند.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند