به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت واشنگتن تلاش‌ها برای محدود کردن نقش هوآوی در رونمایی از نسل پنجم تکنولوژی پرسرعت در بزرگ‌ترین اقتصاد آمریکای لاتین را افزایش داده است. آمریکا مدعی است که هوآوی داده‌ها را برای جاسوسی در اختیار دولت پکن می‌گذارد. این در حالی است که شرکت هوآوی این مساله را که برای چین جاسوسی می‌کند، رد کرده است.  

تاد چپمن، سفیر آمریکا در برزیل گفت: برزیل به خاطر انتخاب شرکت هوآوی با اقدام تلافی‌جویانه رو به رو نمی‌شود اما با پیامدهایی مواجه خواهد شد. هر کشوری مسؤول تصمیمات خودش است. پیامدهایی که ما در جهان شاهد هستیم این است که شرکت‌هایی که در زمینه مالکیت معنوی فعالیت دارند می‌ترسند در کشورهایی که در آنها مالکیت معنوی حفاظت نمی‌شود، سرمایه‌گذاری کنند.

وی افزود: موسسه مالی IDFC که توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای تقویت توسعه مالی برون‌مرزی به منظور مقابله با نفوذ چین تاسیس شد، ۶۰ میلیارد دلار در خزانه‌ خود دارد.

چپمن تاکید کرد: دولت واشنگتن موافقت کرده تا از این صندوق مالی برای حمایت از متحدانی استفاده کند که تصمیم می‌گیرند تاسیسات زیربنایی تلکام خود را از تامین‌کنندگان قابل اعتماد تهیه کنند.

ژایر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل ماه گذشته تاکید کرد، استقرار تکنولوژی فایوجی باید الزامات و مقررات حاکمیت ملی و امنیت اطلاعات و داده‌ها را برآورده کند.     

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند