بولتون در توییترش نوشت: تصمیم ترامپ مبنی بر خارج کردن نیروهای ایالات متحده از آلمان نشان‌دهنده کمبود شدید فهم استراتژیک است. این کار به دشمنان ما سیگنال غلط می‌فرستد و متحدان ما را در برابر تهدیدات جهانی رو به افزایش آسیب‌پذیر می‌کند. این کار غیرقابل قبول است.

وزارت دفاع آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد ۶۴۰۰ نیروی آمریکایی از آلمان به کشور خود بازمی‌گردند و چند هزار سرباز دیگر نیز به دیگر کشورهای اروپایی منتقل می‌شوند.

خبرگزاری آسوشیتد پرس، به نقل از شماری از مقامات پنتاگون که نخواستند نامشان فاش شود نوشت، انتقال این سربازان که مجموعاً به حدود ۱۲ هزار نفر می‌رسد، میلیاردها دلار برای آمریکا خرج خواهد داشت و نیازمند ساخت پایگاه‌های نظامی جدید خواهد بود.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا نیز عصر چهارشنبه در نشستی خبری گفت: فرماندهی نیروهای آمریکایی در اروپا در نظر دارد ۱۱۹۰۰ پرسنل نظامی خود را از آلمان خارج کند.

ترامپ پیش‌تر در سخنانی گفته بود: ما در حال حفاظت از آلمان هستیم اما آنها تخلف مالی دارند. این هیچ معنایی ندارد. بنابراین من می‌گویم که قصد داریم تا تعداد نظامیان در آلمان را تا ۲۵ هزار نفر کاهش دهیم.

این مطلب برایم مفید است
23 نفر این پست را پسندیده اند