بر اساس گزارش دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته، با مرگ یکهزار و ۴۴۸ مورد جدید بر اثر ویروس کرونا، مجموع قربانیان این ویروس ناشناخته در ایالات متحده آمریکا به ۱۵۰ هزار و ۶۸۳ نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دستکم ۷۶ هزار و ۳۳۹ مورد جدید به مبتلایان به کووید-۱۹ در آمریکا افزوده شدند تا آمار کلی این افراد در این کشور به چهار میلیون و ۴۲۵ هزار و ۶۵۲ نفر برسد.

مقایسه آمار و ارقام جدید دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که تعداد مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا از زمان شیوع تاکنون رکورد جدیدی را ثبت کرده است.

آمریکا روز چهارشنبه بیش از ۶۱ هزار ابتلای جدید به کرونا را نیز ثبت کرده بود تا همچنان بیشترین آمار ابتلا و تلفات را در کشورهای جهان داشته باشد.

شیوه مدیریت بحران ناشی از ویروس کرونا یکی از اصلی‌ترین محورهای انتقاد از رئیس‌جمهور آمریکا در این کشور است.

پیش از این روزنامه انگلیسی «گاردین» در گزارشی نوشت که در حالیکه قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۱۵۰ هزار نفر نزدیک می‌شوند، فلوریدا افزایش چشمگیری در آمار مرگ و میر مرتبط با کووید-۱۹ در آمریکا داشته است و لس‌آنجلس و ماریکوپا و آریزونا، بیشترین موارد ابتلا به کرونا را در ایالات متحده دارند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند