وزارت خزانه داری آمریکا در چارچوب قانون «سزار» از وضع تحریم های جدیدی علیه سوریه خبر داد.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که ذیل قانون قیصر علیه کشور سوریه، تحریم های جدیدی را علیه اشخاص و نهادهای مرتبط با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه تصویب کرده است.

بر اساس اعلام وزارت خزانه داری آمریکا اشخاص حقیقی و حقوقی که از اسد حمایت می‌کنند، تحت تحریم‌های جدید آمریکا قرار گرفته اند.

در بیانیه خزانه داری آمریکا ادعا شده که هدف تحریم ها، مجبور کردن حکومت سوریه و حامیان آن به پاسخگویی است. تحریم‌های آمریکا شامل چهار شخص حقیقی و چندین نهاد می‌شود.

در حالی که آمریکا تحریم های یکجانبه و سختی را متوجه دمشق کرده، بیانیه وزارت خزانه داری مدعی شده که بشار اسد و حامیان او اقتصاد سوریه را نابود کرده‌اند.

انور قطان، چهره سرشناس اقتصادی سوریه و از تاجران سرشناس در این کشور هم تحت تحریم های جدید آمریکا قرار گرفته است.

در این بیانیه همچنین ادعا شده که تحریم های اعمال شده علیه نظام سوریه به کمک های بشردوستانه آسیبی وارد نمی‌کند و اینکه تحریم ها قصد آسیب زدن به مردم سوریه را ندارد. این در حالی است که عمده کشورهای تحت تحریم آمریکا مانند ایران و ونزوئلا در دریافت کمک های انسانی و تجهیزات پزشکی در بحبوحه شیوع ویروس کرونا با مشکل مواجه شده‌اند. 

وزارت خزانه داری آمریکا همچنین بشار اسد را تهدید و ادعا کرده که تنها دو راهکار پیش رو دارد، یا اینکه راه حل سیاسی در سوریه را پیش بگیرد و یا متحمل تحریم های سخت تری شود. 

تحریم های آمریکا همچنین ارتش سوریه را نیز هدف قرار داده است. نام پسر بشار اسد نیز در لیست تحریم های آمریکا علیه سوریه دیده می‌شود. خزانه داری آمریکا همچنین تاکید کرده که مانع هرگونه سرمایه گذاری اقتصادی در سوریه می‌شود.

پس از آنکه آمریکا بواسطه حمایت از گروه تروریستی داعش نتوانست نظام بشار اسد و در نگاه کلان تر مقاومت را در سوریه شکست دهد، اقدام به تحریم های سخت علیه دمشق کرده است.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند