میلاد که مستند داستانی «خط باریک قرمز» به کارگردانی فرزاد خوشدست و تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر و خوشدست باعث شد مورد بخشش قرار گیرد و اعدام نشود درباره گلریزان آزادی و تامین دیه یک محکوم به اعدام توسط محسن چاوشی در شب تولدش عنوان کرد: در ابتدا تولد محسن چاوشی را به او تبریک می‌گویم و همچنین بسیار از ایشان ممنونم که یک زندانی محکوم به اعدام را آزاد کرد. امیدوارم خداوند برای ایشان بسازد.

وی ادامه داد: محسن چاوشی با کمک به تامین دیه و نجات یک دختر جوان از اعدام دل خانواده او را نیز شاد کرد زیرا فرزندشان را به آغوششان بازگردانده است. چاوشی با این کارش فرصتی از خدا برای آن‌ دختر گرفته است که دوباره زندگی کند. همچنین افرادی نیز هستند که در دوران جوانی یا نوجوانی ناخواسته مرتکب اشتباهی می‌شوند و به زندان می‌افتند ولی نزد خدا توبه می‌کنند و از او می‌خواهند فرصتی به آن‌ها بدهد. به نظر من افرادی مانند محسن چاوشی، فرزاد خوشدست و… سر راه ما قرار می‌گیرند تا دوباره فرصت زندگی کردن و از نو ساختن داشته باشیم.

این نوجوان خطاب به دختر جوانی که از اعدام نجات پیدا کرده است، گفت: من به ایشان می‌گویم راه زندگی خود را درست پیدا کند و به حرف پدر و مادرش گوش بدهد و اگر مسیر اشتباهی جلوی پایش قرار گرفت از بزرگترهای خود مشورت بگیرد.

میلاد درباره حس خود نسبت به آن روزی که از اعدام نجات پیدا کرد، گفت: خود من به کمک فیلم بسیار خوب «خط باریک قرمز» از اعدام رهایی پیدا کردم. در آن روز بسیار تعجب کردم و اصلا باورم نمی‌شد این اتفاق برایم رخ بدهد اما به لطف خدا، فرزاد خوشدست و توماج دانش بهزادی به آغوش خانواده‌ام بازگشتم.

وی با اشاره به اینکه یک فرصت از خدا گرفته است تا بتواند درست زندگی کند، بیان کرد: اتفاقی که در «خط باریک قرمز» برای من افتاد، مسیر زندگی‌ام را تغییر داد و باعث شد قدر روزهای زندگی‌ام را بیشتر بدانم و زندگی جدیدی تشکیل بدهم. زمانی که از اعدام نجات پیدا کردم با خود عهد کردم اولین کاری که بعد از آزادی انجام می‌دهم این است که به دیدار مادرم بروم. همچنین دنبال کار بروم و خرج خانواده‌ام را بدهم.

میلاد در پایان عنوان کرد: باز هم از محسن چاوشی به دلیل نجات یک زندانی محکوم به اعدام مانند من، تشکر می‌کنم.

مستند سینمایی «خط باریک قرمز» این روزها در سینماهای هنروتجربه روی پرده است. نسخه اکران عمومی نسبت به نسخه جشنواره‌ای فیلم پایان بندی متفاوتی دارد.

این مطلب برایم مفید است
125 نفر این پست را پسندیده اند