رویترز گزارش داد، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال پس از کاهش ۰.۴ درصدی در روز سه شنبه امروز شاهد ۲۴ سنت معادل ۰.۶ درصد رشد بود و به ۴۳ دلار و ۴۶ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز که دیروز ۱.۴ درصد کاهش یافته بود امروز با ۱۴ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۴۱ دلار و ۱۸ سنت رسید.

انستیتوی نفت آمریکا دیروز گزارش داد میزان ذخایر نفت خام این کشور طی هفته گذشته با ۶.۸ میلیون بشکه کاهش به ۵۳۱ میلیون بشکه رسیده است. این در حالی است که تحلیلگران انتظار افزایش ۳۵۷ هزار بشکه ای را می کشیدند. آمارهای رسمی دولت آمریکا در زمینه میزان ذخایر نفتی امروز منتشر خواهد شد.

استفن اینز تحلیلگر بازار نفت در شرکت آکسی کورپ در یادداشتی نوشت: «این آمارها به صورت موقت برخی از نگرانی های ناشی از کاهش تقاضا را تقلیل می دهد.»

تداوم روند افزایشی ابتلا به کرونا موجب شده تا نگرانی ها در مورد کاهش تقاضا و بروز مازاد عرضه در بازار همچنان پابرجا بماند. ۴ ایالت آمریکا دیروز شاهد رکورد شکنی موارد ابتلای روزانه به کرونا بودند و تعداد مبتلایان در تگزاس به رقم ۴۰۰ هزار نفر رسید.

تلاش ها برای تصویب یک بسته محرک اقتصادی جدید در کنگره آمریکا به در بسته خورده و جمهوری خواهان بر سر طرح یک تریلیون دلاری خودشان دچار اختلاف نظر شده اند.

در هنگ کنگ، دولت روز چهارشنبه هشدار داد که این شهر در آستانه یک شیوع گسترده کرونا قرار دارد و از مردم خواست تا حد ممکن در خانه هایشان بمانند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند