محسن ابراهیمی درباره  آغاز صدور کارت کار موقت اتباع خارجی گفت: بر اساس ماده ۱۲۲ قانون کار، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می تواند نسبت به صدور و تمدید پروانه کار موقت اتباع خارجی اقدام کند.

وی افزود: در همین راستا و همزمان با اجرای آمایش۱۵ (طرح صدور کارت‌ اقامت اتباع افغانستانی در ایران توسط وزارت کشور)، فرایند اجرایی صدور(اتباعی که برای اولین بار متقاضی دریافت کارت کار موقت هستند) و تمدید (قبلاً کارت کار موقت اخذ کرده اند) و همچنین تجدید(اتباعی که منطقه کار، شغل و کارفرمای آنها تغییر کند) پروانه کار موقت مشمولین طرح در دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی انجام می شود.

ابراهیمی با بیان این که اتباع خارجی دارای پروانه کار موقت، مشمول حمایت های بیمه ای از جمله بیمه تامین اجتماعی، حوادث ناشی از کار و ...خواهند بود، تصریح کرد: در صورت فقدان پروانه کار و اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی در کارگاهها، نه تنها شاغلین از حمایت های بیمه ای محروم می شوند، بلکه کارفرمایان نیز بر اساس قانون مشمول جریمه شده و برای اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی می شوند.

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: طرح آمایش ۱۵ اتباع خارجی در استان‌های تهران، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اصفهان، فارس، کرمان، یزد، سمنان، مرکزی، قم، البرز، قزوین، گلستان، بوشهر و هرمزگان اجرا می شود.

وی گفت: براساس قانون بودجه سال جاری مصوب مجلس شورای اسلامی، هزینه صدور و تجدید پروانه موقت کار برای یک ‌سال، مبلغ ۵ میلیون ریال و هزینه تمدید پروانه کار موقت، مبلغ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است که واریز به حساب خزانه داری کل کشور نیز تعیین شده است.

ابراهیمی تاکید کرد: مشمولین طرح از پرداخت وجه نقدی بابت هزینه صدور، تمدید و تجدید پروانه موقت کار به دفاتر خدمات، اقامت و اشتغال اتباع خارجی جداً خودداری کنند.

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: نشانی دفاتر خدمات، اقامت و اشتغال اتباع خارجی در سایت ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی قابل دسترسی است.

وی اظهار کرد: با توجه به لزوم احراز هویت مشمولین طرح در دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی برای فرایند صدور و تمدید پروانه کار، این امور با رعایت همه پروتکل های بهداشتی انجام می شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند