جلسه وزیر بهداشت و مسئولان بهداشتی با حضور حجت الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه وحجت الاسلام والمسلمین محمد جواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و آخوندی معاون سیاسی سازمان صدا و سیما درباره نحوه برگزاری مراسم های عزاداری در ماه محرم برگزار شد.

مسعود نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ابتدای این جلسه گفت: ما یکی از جلوه‌های زیبای مدیریت کرونا را علاوه بر وفاق و همدلی در موضع گیری‌های بسیار روشن و نابی دیدیم که روحانیت شیعه و در راس آن مقام معظم رهبری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشتند و مراسم شب‌های قدر به بهترین نحو برگزار شد. بررسی‌هایی که ما در عرصه میدانی داشتیم و آن‌ها را در جلسات مختلف مصور گزارش کردیم، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اصول به بهترین نحو ممکن بود.

او ادامه داد: امروز پیرو برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا در ماه محرم جلسه برگزار کرده ایم ما همه در روضه اباعبدالله بزرگ شدیم و شکل گرفته ایم و این عشق در وجود ما رسوخ کرده است.

نمکی بیان کرد: امسال شرایط متفاوتی با سال‌های قبل داریم و بعد از ۱۵۰ سال با یک پاندمی مواجه شده و دور هم جمع شده ایم تا محرم را که ماه با عظمتی است،مطابق فرمایش مقام معظم رهبری بتوانیم عشق به اباعبدالله را به تصویر بکشیم و ثابت کنیم که شیعه مدافع سلامت هستیم و به عنوان الگوی شیعه مراقب سلامت در جهان مطرح شویم. از طرفی دشمنان به دنبال ضربه زدن به تشیع و کشور پرچمدار تشیع راستین هستند و ما باید شرایط را به درستی مدیریت کنیم.

نمکی گفت: ما در وزارت بهداشت معتقد به برگزاری مراسم اباعبدالله هستیم و آمادگی کامل داریم از ظرفیت روحانیت و مداحان و هیئت‌های مذهبی و جوامع مردمی استفاده و به هم کمک کنیم تا ماه محرم را با تکیه بر عظمت عاشورا و قیام اباعبدالله با کاهش اضطراب ابتلا به کرونا برگزار کنیم و شیعیان را گرفتار بیماری کرونا نبینیم.

نمکی با بیان اینکه ما اکنون در سخت‌ترین روز‌های مدیریت کرونا قرار داریم، گفت: در ۶ ماه گذشته مدافعان سلامت سختی‌های بسیاری تحمل کردند و روز و شب‌های نفس گیری را گذراندند.

وزیر بهداشت یادآوری کرد: امروز تصمیم داریم با همدلی و وفاق درباره نحوه برگزاری مراسم تصمیم گیری کنیم و بتوانیم دستاورد مطلوب در این نشست داشته باشیم تا به داغ دلمان درباره عاشورا و کربلا آبی بپاشیم و از طرفی پاسخگوی بدنه کارشناسی کشور در مدیریت بیماری کرونا باشیم.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند