رویترز گزارش داد، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه سپتامبر امروز با ۲۶ سنت معادل ۰.۶۰ درصد رشد به ۴۳ دلار و ۶۷ سنت رسید. دیروز نفت برنت شاهد افزایش ۰.۲ درصدی بود. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه سپتامبر نیز امروز با ۱۶ سنت معادل ۰.۳۸ درصد رشد به ۴۱ دلار و ۷۶ سنت رسید.

جمهوری خواهان سنای آمریکا روز دوشنبه یک بسته کمک مالی یک تریلیون دلاری را که توسط کاخ سفید تهیه شده است پیشنهاد کردند. بر اساس این طرح که هدف آن احیای اقتصاد بحران زده آمریکاست مقرری بیکاری میلیون ها شهروند این کشور که هفته آینده منقضی خواهد شد تمدید می شود، هرچند دموکرات ها خواهان حمایت های بیشتری شده اند.

همچنین قرار است نشست سیاست گذاری فدرال رزرو آمریکا طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه برگزار شود. احتمالا در این نشست بر حفظ نرخ بهره در نزدیکی صفر درصد طی سال های آینده تاکید خواهد شد.

استفن اینز تحلیلگر شرکت آکسی کورپ در یادداشتی نوشت: «سیاست های حمایتی فدرال رزرو که موجب تضعیف ارزش دلار شده همچنان موجب تقویت قیمت نفت خواهد شد.»

به دنبال افزایش موارد ابتلا به کرونا در آمریکا، ارزش دلار آمریکا در برابر ۶ ارز رقیب به پایین ترین رقم خود در طی حدود ۲ سال گذشته رسیده است. در حال حاضر فلوریدا و کالیفرنیا از نظر تعداد مبتلایان نیویورک را که قبلا کانون کرونا در آمریکا محسوب می شد پشت سر گذاشته اند.

تجار منتظر انتشار آمار میزان ذخایر نفت خام آمریکا از سوی انستیتوی نفت این کشور و دولت آمریکا طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هستند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند