در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۱۳میلیارد و ۱۶۲میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۲۱هزار و ۴۷۰میلیارد تومان در ۲میلیون و ۴۱۴هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۳هزار و ۷۹۹واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۹۳۲هزار و ۲۸۶واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری نیز به نام نمادهای شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های ایران خودرو، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و بانک پاسارگاد با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 3629واحد، کل (هموزن) 4069واحد، قیمت (هموزن) 2672واحد، آزاد شناور 20719واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم هم به ترتیب 14374 و 10412واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 712میلیون ورقه به‌ارزش 5هزار و 524میلیارد تومان در 692هزار و 758نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 213واحد افت کرد و در ارتفاع 19هزار و 898واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی مارون و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی تندگویان، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و بیمه سامان تامین با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند