جدیدترین اعلام بانک مرکزی درباره آمارهای اقتصادی در پایان خرداد امسال نشان می‌دهد که میزان دارایی‌های خارجی این بانک به ۵۵۰۷ میلیارد تومان رسیده که نسبت به خرداد پارسال ۲۱.۶ درصد افزایش یافته است.

همچنین براساس این گزارش، بدهی دولت به بانک مرکزی در دوره مورد بررسی نیز معادل ۱۳۱۴ میلیارد تومان بوده که نشان‌دهنده ۳۰.۱ درصد افزایش است.

وضعیت دارایی‌ها و بدهی‌های بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی

علاوه براین، میزان دارایی‌های خارجی بانک‌ها موسسات اعتباری ۵۰ درصد رشد نسبت به مدت مشابه پارسال به رقم ۷۰۷۹ میلیارد تومان  رسیده و حجم اسکناس و مسکوک این بانک‌ها نیز با رشد ۱.۱ درصدی معادل ۱۲۴ میلیارد تومان است.

همچنین، سپرده بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی نزد بانک مرکزی با ۴۷.۸ درصد افزایش به ۳۱۳۱ میلیارد تومان رسیده و بدهی آن‌ها نیز به بانک مرکزی در پایان خرداد امسال با ۱۵.۸ درصد کاهش به ۱۱۳۲ میلیارد تومان رسیده است.

اوضاع دارایی‌ها و بدهی‌های بانک‌های تجاری

طبق این گزارش، دارایی‌های خارجی بانک‌های تجاری کشور در این مدت زمان به عدد ۷۸۴ میلیارد تومان رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل معادل ۳۹.۳ درصد رشد افزایش داشته است.

همچنین، سپرده بانک‌های تجاری نزد بانک مرکزی نیز ۵۶۲ میلیارد تومان  بوده که ۲۸.۵ درصد افزایش یافته است.

علاوه براین، مجموع دارایی‌های بانک‌های تجاری در این دوره ۷۶۳۵ میلیارد تومان بوده که به نسبت خرداد سال گذشته ۳۲ درصد رشد داشته و میزان بدهی این بانک‌ها به بانک مرکزی هم ۹۸ میلیارد تومان بوده که در مقایسه با خرداد سال گذشته ۸۰.۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد. 

رشد بدهی‌ بانک‌های تخصصی به بانک مرکزی 

طبق اعلام بانک مرکزی، میزان دارایی‌های خارجی بانک‌های تخصصی در پایان خرداد امسال به میزان ۲۰۶۸ میلیارد تومان بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۸۵.۲ درصد رشد یافته است.

همچنین، مجموع دارایی‌های بانک‌های تخصصی در این دوره به رقم ۸۵۳۴ میلیارد تومان رسیده که ۳۷.۴ درصد رشد را نشان می‌دهد. 

علاوه براین، میزان بدهی بانک‌های تخصصی در این مدت به بانک مرکزی ۴۶۸ میلیارد تومان بوده که معادل ۰.۳ درصد نسبت به خرداد پارسال افزایش داشته است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند