سفارت چین در بلژیک روز یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد آمریکا از تمام ابزارهای خود برای افترا و اتهام پراکنی علیه چین استفاده می کند نیت‌های شوم و شرورانه این کشور باید مورد توجه کشورهای مذکور قرار گیرد اینکه یک دروغ هر روز تکرار شود مهم نیست مهم این است واشگتن با تکرار این دروغ ها نمی تواند آنها را به واقعیت تبدیل کند.

وزارت دادگستری آمریکا هفته گذشته دو شهروند چینی به نام های «لی شیائو» و «دونگ جیاجی» را به سرقت اطلاعات محرمانه تجاری و هک سیستم‌های رایانه‌ای شرکت‌های فعال در حوزه تولید واکسن کرونا متهم کرد، واشنگتن مدعی است که این دو نفر از سال ۲۰۰۹ تا کنون در حال انجام عملیات‌های سرقت اطلاعات هستند واشنگتن می گوید این افراد تا کنون علاوه بر آمریکا، ‌ از کشورهای دیگری مانند بلژیک، آلمان، اسپانیا، کره جنوبی، سوئد،  انگلیس،  هلند و ژاپن سرقت اطلاعات کرده اند.

سفارت چین در بلژیک در بیانیه خود اضافه کرده است: «دولت چین همیشه از امنیت سایبری محافظت می کند و قاطعانه با هر نوع حمله و جرایم سایبری مخالفت است».

در این بیانیه آمده است: «حفظ امنیت سایبری به نفع همه کشورها است فضای سایبری نباید به یک میدان نبرد جدید تبدیل شود کشورهایی که به دنبال استیلای سایبری هستند به نتیجه نخواهند رسید».

در پایان این بیانیه با یاداوری روابط چین و بلژیک آمده است: چین از زمان برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور از حدود ۵۰ سال پیش، هیچگاه تهدیدی برای بلژیک نبوده است و دو کشور به همکاری خود در زمینه های مختلف بر اساس احترام متقابل، سود و برابری ادامه خواهند داد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند