مردم شهر واشنگتن دی‌سی (پایتخت آمریکا) با برگزاری تجمعی به تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای اعزام نیروهای امنیتی به شهرها برای پایان دادن به تظاهرات، اعتراض کردند.

ترامپ اوایل ماه جاری میلادی دستور داد تا نیروهای امنیتی با استقرار در شهرهای پورتلند و اورگان با تظاهرات اعتراض آمیز در این شهرها مقابله کردند.

وی همچنین از اعزام نیروهای امنیتی به شیکاگو خبر داد و تهدید کرد که به دیگر شهرهایی که تحت سیطره دموکرات‌ها هستند نیز نیرو اعزام خواهد کرد.

روز جمعه نیز هزاران نفر از مردم شهر پورتلند ایالت اورگن آمریکا بار دیگر به خیابان‌ها آمدند تا علیه نژاد پرستی و خشونت پلیس و همچنین حضور نیروهای فدرال که دولت آمریکا برای سرکوب آن‌ها به این شهر اعزام کرده، اعتراض کنند. 

شهردار پورتلند اقدام ترامپ در استفاده از پلیس فدرال برای سرکوب اعتراضات را «شنیع و منزجرکننده» توصیف و تأکید کرده که این اقدامات دولت ترامپ تنها به بدتر شدن اوضاع این شهر منجر خواهد شد و خواستار خروج نیروهای فدرال شده بود.

قتل «جورج فلوید» شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به دست پلیس سفید پوست این کشور، هفته‌هاست که اعتراضات سراسری در آمریکا و حتی در کشورهای غربی دیگر را علیه خشونت پلیس و نژاد پرستی به همراه داشته است.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند