علی علیپور در دقیقه ۳۹ دیدار نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس با به ثمر رساندن گل، تیمش را جلو انداخت تا شاگردان یحیی گل محمدی با این نتیجه تنها یک نیمه تا قطعی کردن قهرمانی در لیگ برتر فاصله داشته باشند. وی پس از به ثمر رساندن این گل، در حرکتی جالب زیر پیراهنی اش که منقش به عکس «شهید علی غیرتی» بود را نمایش داد اما این شهید کیست؟

شهید غیرتی دهم آذر 1342، در شهرستان آران و بیدگل چشم به جهان گشود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. بیست و دوم آذر 1360 در گیلانغرب به دلیل اصابت ترکش توسط نیروهای عراقی شهید شد. مزار او در گلزار شهدای امامزاده محمد هلال بن علی (ع) زادگاهش واقع است.

شجاعت این شهید را به سالار شهیدان نسبت می دادند و آزادگی و مردانگی اش را در جبهه به حُر تشبیه می کردند. یکی از همرزمان شهید غیرتی می گوید یک بار جنازه 5 تن از شهیدان را اگر با شجاعت جمع نکرده بود، شاید به دست خانواده هایشان نمی رسید. 

مدتی فرماندهی تعدادی از نیروها را به عهده داشت و دلیرانه در عملیاتها شرکت داشت. غیرت و مردانگی علی‌اکبر تا آنجا بود که اجازه نمی داد رزمندگان مستقر در ارتفاعات گیلانغرب وسایل، تجهیزات و آذوقه به بالای ارتفاعات ببرند. او همیشه در رساندن وسایل و تجهیزات برای شروع عملیات در کوه‌ها پیش قدم می شد و آنها را به بالای کوه می برد.

وی با فقرا همدردی می‌کرد تا جایی که در یکی از زمستان‌ها، وقتی فقیری را دیده بود که از شدت سرما به خود می لرزد و لباس گرم در تن ندارد، گرانقیمت ترین بالاپوش خود یعنی اورکت آمریکایی که از قیمت بسیار بالایی برخوردار بود و در آن زمان بعضی از اغنیا می پوشیدند، از تن در می آورد و هدیه می دهد. 

این مطلب برایم مفید است
41 نفر این پست را پسندیده اند