ینی شفق گزارش داد، اداره ارتباطات در بیانیه ای مکتوب اعلام کرد، ۱۷ ژنرال و دریادار به دنبال برگزاری این نشست به همراه ۵۱ سرهنگ قرار شد تا ۳۰ اوت ترفیع درجه یابند.

در ادامه این بیانیه تصریح شد، به موجب این تصمیمها که مورد تایید اردوغان قرار گرفت تعداد ژنرالها و دریادارها در ارتش ترکیه از تعداد ۲۲۶ نفر فعلی به ۲۴۷ تن افزایش می یابد.

همچنین طبق این بیانیه، ۳۰ ژنرال و دریادار ارتش ترکیه در تاریخ ۳۰ اوت بازنشسته می شوند چرا که نام آنها در لیست پرسنل دائم ذکر نشده و مدت خدمت ۳۵ ژنرال و دریادار برای مدت یک سال و خدمت ۲۹۴ سرهنگ هم برای مدت دو سال دیگر تمدید شده است.

این نشست که معمولا دستور کار ارتش ترکیه را مشخص کرده و در خصوص اخراج ها، ترفیع ها و دیگر مسائل پرسنلی تصمیم می گیرد ۴۵ دقیقه به طول انجامید.

همچنین به دنبال برگزاری این نشست ترکیب رهبران ارشد ارتش ترکیه تغییری نیافت.

اردوغان در دفتر ویژه پیش از برگزاری نشست شورای عالی نظامی نوشت:دستاوردهای تاریخی که ما در جبهه های مختلف اعم از سوریه تا لیبی و از شرق مدیترانه تا مبارزه با تروریسم کسب کرده ایم افشا کننده قدرت کشور ما و قابلیتهای ارتش ما است.

 

در نشست مذکور خدمت فرماندهان نیروی هوایی و نیروی دریایی ارتش ترکیه برای دومین بار در دو سال گذشته تمدید شد. همچنین خدمت فرمانده نیروی زمینی ارتش ترکیه نیز برای نخستین بار به مدت یک سال دیگر تمدید شد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند